به گزارش صدای سراب, یوسف عزت الله زاده ناجی این کودک ده ساله در تشریح این خبر گفت: همزمان با عید فطر به همراه عده ای از اقوام جهت تفریح تصمیم گرفتیم به ارتفاعات رازلیق برویم که پسر دایی همسرم به نام محمد طه که ده سال داشت در این گردش با ما حضور یافت ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴  |  زمان: ۲۳:۲۲ ب.ظ  | شماره خبر: 10115   

به گزارش صدای سراب, یوسف عزت الله زاده ناجی این کودک ده ساله در تشریح این خبر گفت: همزمان با عید فطر به همراه عده ای از اقوام جهت تفریح تصمیم گرفتیم به ارتفاعات رازلیق برویم که پسر دایی همسرم به نام محمد طه که ده سال داشت در این گردش با ما حضور یافت .

عزت الله زاده افزود: پس از طی مسیر یک ساعته تا ارتفاعات رازلیق گروهی از اقوام از جمله پدر این کودک اقدام به صعود به بالای یک صخره کردند و من و محمد طه در پایین صخره که چینش سنگ های اطراف حالت غار مانندی ایجاد کرده بود به مدت نیم ساعت توقف کردیم , بعد از اقدام به حرکت ناگهان احساس کردم  صخره با غرشی وحشتناک به ما نزدیک می شود.

وی ادامه داد: دقت که کردم دو خرس را دیدم که یکی غرش کنان به طرف ما حمله ور می شد لذا با یک نیزه ای که در دست داشتم گارد گرفتم ولی خرس دو متر مانده به من با تغییر جهت و ضربه وارد کردن و پرت کردن من به زمین کودک را از ناحیه فک و گردن گرفت و از ما فاصله گرفته و کودک را زمین زد.

تصویر۱۹۳۶ تصویر۱۹۳۷

این جوان فداکار سرابی خاطر نشان کرد: لطف خدا در آن لحظه به من قدرتی داد که فورا از زمین بلند شدم و فریاد کنان به سمت خرس حمله ور شدم و خرس که می خواست دوباره کودک را به دهن بگیرد با دیدن من به سمت من حمله ور شد ولی باز به لطف خدا چند متر مانده به من خرس دوباره تغییر مسیر داده و به سمت دره فرار کرد.

عزت الله زاده گفت: با توجه به جراحات شدید وارد شده از ناحیه فک و گردن به محمد طه و خونریزی شدید مسیر رفت یک ساعته با پای پیاده را در عرض یک ربع به جاده رساندیم که با توجه به تماس تلفنی قبلی,  اورژانس در محل حاضر بود که کودک را بلافاصله به بیمارستان اعزام کردیم که جا دارد از حضور به موقع اورژانس و دکتر نادی تشکر کنم که بعد از اقدامات اولیه کودک را به تبریز اعزام کردند.

وی در ادامه گفت: خوشبختانه با اطلاعی که از بیمارستان گرفتیم بعد از عمل جراحی توسط متخصصین مغزواعصاب, فک و صورت و زیبایی روی محمد طه حال عمومی این کودک مساعد است.

تصویر۱۹۳۸ تصویر۱۹۳۴

عزت الله زاده با بیان اینکه نجات این کودک از مرگ حتمی در عید فطر را  یک عیدی از سوی خداوند متعال می داند خاطر نشان کرد: یک فرد هر قدر قوی باشد در مقابل تنها یک پنجه خرس که در کنار فرزندش و در وحشی ترین حالت خود قرار دارد نمی تواند کاری از پیش ببرد مگر اینکه لطف خدا بود که با قوت قلب دادن در آن صحنه وحشتناک موجب شد باعث ترس آن حیوان شوم و کودک را از مرگ حتمی نجات دهم.

این جوان فداکار سراب در ادامه با ترسیم صحنه ای زیبا از مهر فرزند به پدر گفت: در این اتفاق تلخ علی رغم جراحت شدید وارده به محمد طه از ناحیه فک و گردن که حتی موجب از حال رفتن افرادی شد که با صحنه روبرو شدند این کودک در فکر پدر خود بود که مبادا طعمه خرس شود و همچنین مدام از من تشکر می کرد که جانش را نجات داده ام.

عزت الله زاده با اشاره به تجربه تلخی که تجربه کرده به خانواده ها توصیه کرد: چون منطقه سراب دارای طبیعت بکری است هنگام حضور در این مناطق آماده و با تعداد بیشتری از اقوام و آشنایان حضور یافته و در حد امکان از بردن کودکان خردسال به مناطق خطرناک خودداری نمایند.

انتهای پیام/ص

 

 

 

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
۱۰ نظر ارسال شده
M.B گفت:

سلام به نظر من ما هستیم که به طبیعت تعرض کردیم . طبیعی گردی اشکالی داره اما با علم و دانایی.

اصغر زاده گفت:

باتشکر از همکار عزیزمان آقای مهندس عزت اله زاده – همکاران گروه صنعتی تراکتور سازی ایران

محمدي گفت:

زنده بادانسانهای باغیرت ،به محمدطه وهمکارگرامیم مهندس عزت اله زاده ،آرزوی سلامتی دارم.

مهدی گفت:

باسپاس وتشکر ازشما برادر گرامی که نانجی این کودک شدید به لطف خدا

محمود قربانی گفت:

سلام وصد سلام به قهرمان واقعی حادثه اخیر که با شجاعت وفداکاری واتکا به لطف خداوند بزرگ در مقابل چنین حادثه خطرناکی از جان مایه گذاشت و مقاومت کرد و فاتح میدان شد به نظر بنده باید این جوان برومند (آقای واحد عزت الله زاده ) را قهرمان نامید چون واقعا هرکسی جای ایشان بود وحشت میکرد واگر خیلی زرنگی میکرد تنها جان خودش را نجات میداد واز مهلکه فرار میکرد آفرین وهزارآفرین برآقای واحد (یوسف عزت الله زاده ) بنده آقای عزتالله زاده راتحسین میکنم وبه خانواده بسر بچه تبریک میگویم که فرزندشان را خداوند نجات داده و دوباره بهشان برگردانده وخداوند منان را نیز شاکرم که در تمام لحظات به فکر بندگانش هست و از دست اندرکاران روزنامه به جهت انعکاس این خبر بسیا بسیار متشکرم خداخیرتان دهد. ( محمود قربانی اوغانی ساکن تهران ) خداحافظ ونگهدارتان

رسول میرزاپور گفت:

باسلام به همکار و دوست عزیزم مهندس عزت اله زاده که در این حادثه وحشتناک از خود ایثارگری و ازخودگذشتگی نشان داده و باعث نجات کودک خردسال گردیدند.یاشاسین

علیزاده گفت:

باسلام تشکر از برادر ایثار گر که در حق خانواده و همنوعش ایثارگری نمدند

zm گفت:

شکر خدا که سرزمینمان چنین جوانان شجاعی دارد.
نظارت به طبعت و طبیعت گردی باید بیشتر شود.

محمد گفت:

عکس بچه رو میخایین بدم ؟

جراحاتش ب وضوح قابل رویته

modir گفت:

سلام اگر عکس جدیدی هست ممنون میشم ارسال کنید . از طریق تماس با ما

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.