اشتباه عجیب دزدان در سرقت از یک شرکت

به گزارش صدای سراب به نقل از همشهری؛ دزدان پس از ورود به دفتر شرکت، وقتی دیدند از پول خبری نیست با تیراندازی و مجروح کردن ۳نفر از کارمندان پا به فرار گذاشتند. این ماجرا حدود ۳‌ماه پیش در شهرستان خرمشهر رخ داد. آن روز قرار بود کارمندان یکی از شرکت‌های کشتیرانی حقوق ماهانه‌شان را دریافت کنند اما هنوز از خودروی حامل پول خبری نبود.

کارمندان شرکت سرگرم کارهای روزانه بودند که حدود ساعت ۱۰صبح ۳مرد نقابدار وارد شرکت شدند. ۲نفر از آنها کلاشنیکف در دست داشتند و به محض ورود به شرکت با فریاد شروع به تهدید کارمندان کردند. داخل شرکت از دوربین مداربسته و سیستم هشدار خبری نبود و کارمندان که جانشان را در خطر می‌دیدند، وحشت‌زده روی زمین دراز کشیدند. هنوز کسی نمی‌دانست که هدف مردان مسلح چیست و آنها به‌دنبال چه چیزی می‌گردند. دزدان درحالی‌که کارمندان را زیرنظر داشتند شروع به جست‌وجوی داخل اتاق‌ها کردند اما وقتی چیزی پیدا نکردند به سراغ کارمندان رفتند.

اشتباه عجیب

یکی از مردان مسلح رو به کارمندان شرکت از آنها خواست که محل نگهداری حقوق کارکنان را نشان دهد، آنها اما گفتند که پولی در شرکت نیست و هنوز خودروی حامل حقوق به آنجا نرسیده است. سارقان مسلح که عصبانی بودند بار دیگر درخواستشان را مطرح و از آنجا که تصور می‌کردند کارمندان شرکت دروغ می‌گویند شروع به تیراندازی کردند. به‌دنبال تیراندازی آنها ۳نفر از کارمندان مجروح شدند و دزدان درحالی‌که لوله سلاح خود را به طرف مجروحان نشانه‌ رفته بودند یک‌بار دیگر درخواستشان را مطرح کردند. با این حال کارمندان التماس‌کنان گفتند که هنوز خودروی حامل حقوق نرسیده است و دزدان کمی زودتر از ورود این خودرو وارد شرکت شده‌اند. سارقان مسلح باورشان نمی‌شد محاسبات‌شان اشتباه از آب درآمده است و وقتی دیدند تیراندازی آنها باعث ایجاد سر و صدا شده و هر لحظه امکان دارد که پلیس سر برسد، بی‌آنکه سرقتی انجام دهند شرکت را ترک کردند و سوار بر موتورهایشان پا به فرار گذاشتند.

گزارش یک سرقت

با فرار دزدان ماجرا به پلیس و اورژانس گزارش شد و با انتقال مجروحان حادثه به بیمارستان، تحقیقات پلیسی برای شناسایی و دستگیری دزدان مسلح شروع شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که آن روز قرار بوده حقوق کارمندان شرکت کشتیرانی پرداخت شود و دزدان که ظاهرا از این ماجرا باخبر بودند نقشه سرقت پول‌ها را طراحی کرده بودند، اما خبر نداشتند که خودروی حامل حقوق قرار است بعدازظهر به شرکت برسد نه صبح. مأموران با تحقیق از کارمندان و همچنین افرادی که دزدان را هنگام فرار دیده بودند به سرنخ‌هایی از جوان ۲۴ساله‌ای به نام امید دست پیدا کردند.

بررسی‌ها نشان می‌داد که او پیش از این نیز یک‌بار به اتهام حمل سلاح دستگیر و زندانی شده بود. محل زندگی امید شناسایی شد و مأموران با محاصره آنجا توانستند چند روز پیش مرد جوان را در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند. مرد جوان به اداره آگاهی منتقل شد و در بازجویی‌ها به سرقت مسلحانه اعتراف کرد. او گفت: ۲شب قبل از سرقت از طریق یکی از آشنایانمان باخبر شدیم که در یکی از شرکت‌های کشتیرانی قرار است حقوق کارمندان پرداخت شود.

شنیده بودیم که حقوق آنها که مبلغ هنگفتی است، توسط فردی به دفتر شرکت منتقل می‌شود و این دفتر هیچ سیستم امنیتی ندارد و به راحتی می‌شود از آن سرقت کرد. برای همین نقشه سرقت کشیدم و روز قبل از حادثه، ۲قبضه کلاشنیکف خریدیم. از آنجا که شنیده بودیم حقوق کارمندان صبح زود به شرکت منتقل می‌شود و تا قبل از ظهر در آنجاست، حدود ساعت ۱۰صبح به آنجا دستبرد زدیم اما ظاهرا محاسباتمان اشتباه بود و از حقوق کارمندان خبری نبود. برای همین پس از تیراندازی به کارمندان، پا به فرار گذاشتیم.

علیرضا باوی، دادستان خرمشهر با بیان این خبر به همشهری گفت: پس از اعترافات متهم برای او قرار قانونی صادر شد و تحقیقات برای دستگیری همدستان فراری وی ادامه دارد.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.