به گزارش صدای سراب، یوسف داودی در نشستی با مسئولان سازمان انتقال خون استان با اشاره مطالبات مردم، در جهت راه اندازی مرکز انتقال خون در این شهرستان گفت: با پیگیری های انجام شده، مجوز ایجاد این مرکز، از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و سازمان انتقال خون کشور صادر شده است.

داودی درکارگروه توسعه حوزه سلامت که با موضوع ایجادمرکز انتقال خون درسراب که با حضور مدیرکل سازمان انتقال خون استان برگزارشد گفت:بزودی مرکز انتقال خون در ساختمان پیش بینی شده شروع به فعالیت خواهد کرد و در نخستین گام در روزهای مشخص شده اخذ خون از داوطلبان صورت خواهد گرفت و درصورت استقبال اهالی و مشارکت دراین امرخیر و انسانی با توسعه این مرکز بانک خون سراب با جذب نیروی تخصصی مورد نیاز فعالیت خود را گسترده تر کرده و شهرهای همجوار را نیز پوشش خواهد داد.

وی با بیان اینکه این شهرستان هم اکنون دارای بانک خون است گفت: با راه اندازی این مرکزثابت در آینده نزدیک مردم خیر و نوعدوست سراب و شهرستان های اطراف جهت اهدای خون می توانند در هفته یک روز به این محل مراجعه کنند .

داودی افزود: تولید فرآورده های خونی و توزیع آن به بیماران نیازمند از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز است.

تاکنون مردم نوعدوست شهرستان سراب، برای اهدای خون، ماه ها در انتظار اکیپ سیار سازمان انتقال خون بودند و سالانه دو تا سه روز این امکان فراهم میشد .

خبرنگار: بهنام مجتهدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.