به گزارش صدای سراب, بهنام مجتهدی;

حسن یحیوی، در بازدید از کارخانه سیما بافت (سراب بافت) با بیان اینکه فاز دوم این کارخانه شامل سالن های بافندگی و رنگرزی است افزود:50 دستگاه بافندگی به ارزش هزار و 200 میلیارد ریال خریداری شده و جهت نصب سوله های این سالن 350 میلیارد ریال هزینه صرف شده است .

وی ،با بیان اینکه جهت تکمیل این طرح افزون بر 4 هزار میلیارد ریال هزینه خواهد شد گفت:با بهره برداری از فاز دوم این کارخانه برای 500 نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد می شود .

وی، همچنین با اشاره به بازسازی سالن ریسندگی این کارخانه افزود: این سالن 14سال قبل ،دچار حادثه آتش سوزی شده بود که با صرف هزینه ای افزون بر 2 هزار میلیارد ریال بازسازی شده و هم اکنون دارای 105 هزار دوک ریسندگی است .

فرماندار سراب، با اشاره به تلاش های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در راستای بازگشت دوباره این کارخانه به چرخه تولید افزود: از یکسال گذشته برای احیای این واحد تولیدی تلاش شده و تعداد کارگران این واحد از 57 نفر به 220 نفر رسیده است .

یحیوی ادامه داد: هم اکنون در این واحد تولیدی روزانه 15 هزار مترمربع انواع پارچه های شلواری، پیراهنی و مانتویی تولید و روانه بازارهای تهران می شود .

گفتنی است کارخانه سراب بافت تا سال 87 با تعداد بیش از 600 کارگر در 3شیفت کاری فعالیت می کرد که بعد از حادثه آتش سوزی این واحد تولیدی تعطیل شده بود .

خبرنگار:بهنام مجتهدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.