به گزارش صدای سراب, حسن نبات طی یادداشتی نوشت:

در مورد معاملات املاک و مسکن در سراب مطالبی را خدمت همشهریان محترم به استحضار می رسانم : این واقعیت را باید پذیرفت که شهر سراب به دلیل آب وهوای بسیار مناسب و طبیعت بی نظیر و با صفا هدف مهاجرت و اسکان فصلی و یا دائمی برخی از هم میهنان کشور به خصوص افراد بازنشسته و جویای محیط آرام برای زندگی شده است و به تبع آن تقاضا برای زمین و مسکن افزایش یافته است .

حال این اقبال برای شهرستان سراب پیش آمده که شاهد توسعه و پیشرفت شهر مان شویم و در عین حال با عدم شفافیت در حوزه مسکن هم مواجه شدیم که بیشتر به گرانی دامن می زند, دلال های حوزه مسکن از شگرد های خاصی در به دام انداختن صاحبان زمین و مسکن اسنفاده می کنند آن ها حتی گاهی بدون اینکه صاحب خانه ای تصمیم به فروش ملک خود داشته باشد پیشنهاد خرید ملک و مسکن به صاحب ملک می دهند سپس با تطمیع و شیادی ملک را با قیمت بسیار پایین تر از دست مالک خارج می کنند و بعد بین خودشان معاملات صوری انجام می دهند تا با قیمت های گزافی بالا خره به دست مصرف کننده نهایی برسد .

به طور مثال یکی از همسایه ها ی من یک زمین کلنگی را در بنگاه معامله کرد و درست چند ماه بعد یک نفر آشنای دیگر همان ملک را با سه برابر همان قیمت از بنگاه خریداری نمود !
من در اینجا به همشهریان عزیز توصیه می کنم که مواظب باشند و اگر قصد فروش ملک خود را دارند با مشاوره وتدبیر اقدام کنند و فردا به گروه مال باختگان نپیوندند یکی از معضلات در معاملات مسکن موضوع مال باختن افراد عادی هست ! به نظر بنده تا معاملات ملک و مسکن شفاف سازی نشود شاهد مال باختن تعداد بیشتری از اهالی محترم شهر مان خواهیم بود!

شایسته هست که رسانه های محلی در مورد معاملات غیر شفاف هشدار های لازم را تذکر دهند چرا که بسیار دردناک است که شاهد درد و فریاد بی نتیجه یک پیرزن مال باخته شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.