fرنامه‌ریزی شهری یادداشت از سید ابراهیم صدوقی سرابی/ کارشناس ارشد مدیریت

به گزارش صدای سراب سید ابراهیم صدوقی طی یادداشتی با عنوانبرنامه ریزی شهری( urban planning ) نوشت :

یک فرآیند فنی وسیاسی است که به مسائلی مانند توسعه و طراحی کاربری زمین و محیط ساخته شده شامل:هوا ،آب و زیر ساخت هایی که از داخل مناطق شهری عبور می کندمانند:
حمل ونقل ، ارتباطات و شبکه های توزیع می پردازد. برنامه ریزی شهری با چیدمان فیزیکی مناطق ساخته شده توسط انسان سروکار دارد .
🔹️اصلی ترین هدف برنامه ریزی شهری رفاه عمومی است که شامل در نظر گرفتن بهره‌وری، آب وفاضلاب ،محافظت و استفاده ازمحیط زیست و همچنین فعالیت های اجتماعی وسیاسی می شود .
🔹️حال با این توصیف جزئی، شهرستان ما با درنظرگرفتن سابقه و قدمت تاریخی وجغرافیایی واینکه مردان وزنان بزرگی از این شهرستان ظهور ودرعرصه های مختلف سیاسی واقتصادی واجتماعی فعالیت داشته و دارند ، در طی دوره های مختلف شوراها از چند درصدظرفیت، توانایی و پتانسیل این فرهیختگان که در اقصی نقاط کشور هستند استفاده شده‌است ؟ در کدامیک از این زمینه ها با آنان مشاوره و راهکار برای پیشرفت شهرمان گرفته ایم؟
🔹️ شهرستان ما نیازمند افرادی توانا /مدیر/باسواد و صاحب نظر در مسائل شهرستان است و این میسر نخواهد شد مگر انتخاب افرادی مجرب /مدیر/وتوانا که سالیان سال در شهرستان و مرکز استان از اعتبار واعتماد خوبی برخوردار بوده اند ودرپی آن حس و حال و جسارت وشجاعت مردم برای پیگیری مطالبات به حق و قانونی برای شهرستانی که از خیلی از شهرها ی استان قدمت و سابقه طولانی در تاریخ و تجارت کشور داشته است.
🔹️سراب شهری و گذرگاهی و جاده ای برای ارتباط چندین استان همجوار وغیر همجوار است. شهرستان سراب کریدور ارتباطات با استان های شمالی /غربی /شرقی و جنوبی ازجمله زنجان و….می باشد. چند در صد از درآمد این پتانسیل ارتباطی خوب در طی این سالها نصیب شهرستان شده است؟ آیا ظرفیت ها و مناطق و منابع طبیعی گردشگری سراب از شهرها مشکین، و اردبیل و حتی تبریز کمتر است ؟ اولویت کاری این دوره شورا ی شهر سراب باید احیاء و به کارگیری این ظرفیت ها درجهت شکوفایی شهر باشد .

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.