چرا سراب قرمز شد!؟

به گزارش صدای سراب, اصلان صالحی فعال خبری طی یادداشتی نوشت:

آن چیزی را که نمی خواستیم شد و شهرستان سراب در رنگبندی کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفت و از فردا باید منتظر تصمیمات جدید ستاد کرونایی شهرستان باشیم.

به راستی چه کسانی عامل مقصر این وضعیت هستند؟ آیا مردم مقصر هستند که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند یا اینکه بی توجهی مردم و دستگاه های اجرایی به مصوبات ستاد کرونایی شهرستان سراب؟

بی شک در این یک سال اخیر ستاد کرونایی همیشه نقش مهمی در جهت کنترل این بیماری و جلوگیری از شیوع بیشتر آن در سطح شهرستان داشته است که در مواقعی شاهد آن بودیم که کارساز بوده و توانستند این بیماری را کنترل کنند.

جای سوال باقی است آیا به راستی مصوبات ستاد کرونایی را مسئولان‌ ذیربط به نحو احسن اجرا کردند؟ آیا هر فردی در جایگاهی که داشت پروتکل های بهداشتی را به خوبی عمل می کرد؟ وقتی که من شهروند بی توجه هستم و در بهترین نقطه شهر تجمع می کنم و من مسولی که اجازه میدم صف روغن مایع، قند، مرغ تشکیل میشود و یا من مسئولی که خیابانی را در آخرین چهارشنبه سال می بندم و اجازه می دهم تجمع کنند و خرید و فروش کنند، همه ما مقصر وضعیت موجود هستیم و به نوعی نتوانستیم مصوبات ستاد کرونایی را اجرا کنیم.

من شهروند راحت راحت و بدون اینکه کرونا هست مراسم عروسی برگزار می کنم و من مدیر کانال بدون توجه به مصوبات ستاد کرونایی کارت عروسی را اطلاع رسانی می کنم و هیچ نهاد و ارگانی هم نیست که با این ها برخورد کند. با این اوصاف معلوم می‌شود مصوبات ستاد به خوبی اجرا نمیشود و هرکسی ساز خود را با ریتم و آهنگ خود کوک می کند.

در اجرایی نشدن مصوبات ستاد کرونایی شهرستان، هم مردم هم مسولان ذیربط مقصر هستند، در یک هفته مانده به سال نو، سراب آنقدر ازدحام بود که من مسؤل ذیربط بی تفاوت بی این مسئله بودم

در این یکسال جلوی کدام یک از مراسمات عروسی و ترحیم گرفته شد، بارها و بارها کانال های تلگرامی متن یا تصاویر از مراسم های عروسی را نشر کردند، اما برخورد قانونی با آن ها صورت گرفته نشد. کرونای انگلیسی در سراب مشاهده شده و من صاحب عروسی بی توجه به این مسئله عروسی برگزار می کنم و من مسؤل، بی تفاوت به برگزاری این مراسم هستم. و کلام آخر اینکه اگر هر کسی در جایگاهی وظیفه قانونی خود را انجام می داد سراب نه تنها قرمز نبود بلکه رنگ سفید را در بین شهرهای استان آذربایجان شرقی داشت.

✍️اصلان صالحی

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.