گویا عده ای طعم مرگ را به طعم زندگی ترجیح می دهند .

تکرار حادثه غرق شدن جوان ها، در آب سد های آذربایجان شرقی

به گزارش صدای سراب, بهنام مجتهدی;

رغم اعلام پیام های خبری و هشداری در رسانه ملی و فضای مجازی ، متاسفانه در سایه غفلت و بی توجهی ها ،در ۲۳ روز گذشته ، ۴ نفر از مسافرین و گردشگران بر اثر شنا در آب سد های قیصریه و تاجیار سراب، فوت شده اند .

عصر امروز، نیز جوانی ۱۸ ساله که به همراه خانواده جهت تفریح به طبیعت سد تاجیار سراب رفته بود ، با شنا در آب این سد ،جان خود را ازدست داد .

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سراب گفت : ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه بعد از ظهرروز جمعه به محض اطلاع ، شناگران امداد و نجات عازم منطقه شدند، اما با توجه به وسعت سد ، تاکنون جسد این جوان کشف نشده است .

یوسف منطقی افزود : از غواصان و نیروهای غریق نجات استان درخواست کمک کردیم .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی ، نیز در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت : درخرداد و تیرماه سالجاری ۹ نفر از هموطنان هنگام شنا ، در سد های قیصریه ، تاجیار ، الخلج ، نهند و دریاچه ارومیه غرق شده و جان خود را از دست داده اند .

محمد باقر هنربر، سن فوت شدگان این حوادث تلخ ، را ۱۷ تا ۴۱ ساله اعلام کرد و افزود : این آمار نسبت به سالهای گذشته خیلی نگران کننده است .

وی ،از خانواده ها خواست در زمان مسافرت به حاشیه رودخانه و سدها بیشتر مراقبت کودکان و نوجوانان خود باشند .

وی ، با بیان اینکه آشنایی با فنون اولیه شنا، محدودیت‌ها و رعایت آن‌ها از ابتدایی‌ترین الزامات قبل از شنا است افزود : توجه به علائم هشداری در سدها و کانال های آب ضروری است وگردشگران نباید تنها و در محیط‌هایی که نجات غریق وجود ندارد، شنا کنند .

هنر بر ادامه داد : علی رغم هشدار‌هایی که در این زمینه از رسانه ملی و فضای مجازی منتشر می شود ، متاسفانه برخی از هموطنان به این موضوع بی تفاوت هستند .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی گفت : بسیاری از رودخانه‌ها و کانال‌های موجود در استان با وجود ظاهری آرام بسیار خطرناک بوده و عمق زیاد آن شناگر را دچار گردآب می کند .

خبرنگار :بهنام مجتهدی

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.