فرمانده سپاه ناحیه سراب: رزمایش زیستی مدافعان سلامت شهرستان سراب، در هفته جاری اجرا می شود

به گزارش صدای سراب،سرهنگ محمد صبحی فرمانده ناحیخ مقاومت بسیج سپاه سراب در گفتگو با خبرنگار صدای سراب ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رعایت نکات بهداشتی برای مقابله با اپیدمی ویروس کرونا لازم هست همگان برای ریشه کن کردن این بیماری همکاری داشته باشند.

وی بااشاره به نقش و اقدامات بسیج در بحران ها خاطرنشان کرد: همچون ادوار گذشته بسیجیان شهرستان سراب همگام با بسیجیان کشور در راستای مقابله با این بیماری به میدان آمده اند.

صبحی ادامه داد: طرح تب سنجی و غربالگری در ورودی شهرستان از سمت اردبیل به مدت ۸ روز با استقرار گروه های بسیجی و بدون هیچ چشم داشت مالی و فی سبیل الله انجام شد که حدود ۸۰۰ نفر مورد غربالگری قرار گرفت.

فرمانذه سپاه سراب با اشاره به تفاهم نامه وزارت بهداشت با بسیج تحت عنوان غربالگری کل مردم کشور اظهار داشت: با حضور ۱۶ بسیجی در خانه ها و مراکز بهداشتی با تک تک سرپرستان خانوارها تماس و سلامتی ۹۵ در صدر از خانوارهای سرابی مورد بررسی قرار گرفته که منجر به مراجعه همکاران پزشکی به منازل افراد مشکوک آلوده به ویروس و یا توصیه به مراجعه به مراکز درمانی انجام شده است.

وی ضدعفونی مراکز خدماتی، مطب ها ، کلینیک ها,تاکسی ها ، بازار و دستگاه های خودپرداز ، که روزانه انجام می گیرد را از دیگر اقدامات گروه های جهادی بسیج در شهرستان سراب عنوان کرد.

این مقام نظامی تولید لباس و ماسک حفاظتی برای کادر درمان، توزیع ماسک در مناطق محروم و اعلام آمادگی خواهران بسیج برای تولید شبانه روزی لباس های محافظتی را از اقدامات بانوان انقلابی شهرستان عنوان کرد.

وی در پایان ضمن تقدیر از کادر درمان شهرستان سراب گفت: متاسفانه ملاحظات و توصیه های بهداشتی اجازه نمی دهد تا حضورا در خدمت عزیزان باشیم.

صبحی در پایان از برگزاری رزمایش مدافعان سلامت برای رفع آلودگی زیستی که با حضور خودروهای ویژه سپاه عاشورا انجام خواهد گرفت خبر داد.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.