تکنولوژی واقعیت مجازی می‌تواند «درد زایمان» را کاهش دهد!!

زنان باردار می‌توانند از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند تا بهتر با درد زایمان کنار بیایند. این هدست‌ها با این هدف طراحی شده‌اند که حالتی از آرامش را برای زن باردار به ارمغان آورند تا حواس آنها را از درد زایمان پرت کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از هاف‌پست، به عنوان مثال این هدست‌ها می توانند حس حضور در اعماق آب را برای زنان باردار بوجود آورند. زنان این امکان را نیز دارند که تجربیات بصری مختلف را انتخاب کنند تا آنان را از واقعیت موجود که درد زایمان است، فراری دهد.

واقعیت مجازی می‌تواند درد زایمان را کمتر کند

این تکنولوژی در حال حاضر به طور آزمایشی در کاردیف در حال اجراست. متخصصان می‌گویند اگر این آزمایش‌ها موفقیت‌آمیز باشند، می‌توانند در سایر بخش‌های کشور ولز نیز از آن استفاده کنند. «هنا للی» مادری است که کمتر از یک ماه گذشته با استفاده از این فناوری زایمان خود را پشت سر گذاشت. او به بی‌بی‌سی می‌گوید از این فناوری تمجید می‌کند و آن را یک شبیه‌ساز خوب می‌داند.

این مادر در این رابطه افزود: «این یک تجربه کاملا ۳۶۰ درجه بود. هنگام اجرا من نمایی داشتم که پشت و اطراف من را دربرمی‌گرفت.واقعیت مجازی کمک کرد تا به سطحی از آرامش دست پیدا کنم. این انتخاب خوبی برای مادرانی است که قصد فارغ شدن دارند.»

متخصصان می‌گویند واقعیت مجازی یک جایگزین خلاقانه برای مدیریت درد به شمار می‌رود. این روندی نوآورانه است که تاکنون جای‌ دیگری استفاده نشده بود. این تکنولوژی همچنین می‌تواند به تسکین سایر دردها نیز کمک کند.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.