آخرین خبرها
اصل مشتری مداری، تولید کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب سه اصل اساسی اقتصاد مقاومتی است

اصل مشتری مداری، تولید کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب سه اصل اساسی اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان سراب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: : اعضای کار گروه باید عنایت ویژه ای به جذب تسهیلات و ایجاد اشتغال و رتبه بندی شهرستان داشته باشند و با تشکیل جلسه تسهیل و رفع موانع تولید و با حضور دستگاه اجرایی واحد تولیدی و عوامل ذیربط نسبت به حل مشکل واحد اقدام نمایند.

وی خواستار داشتن دید مثبت و نگرش ایجابی در پرداخت تسهیلات جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال از طرف بانکهای عامل شد و ادامه داد: اولویت دادن به فعال شدن واحدهای راکد یا جدید، ثبت آمار و عملکرد ها در سامانه های مربوطه، تکریم ارباب رجوع به همراه همافزایی و تعامل برای داشتن اطلاعات بروز و کار آمد باید در صدر برنامه های اعضای کارگروه باشد.

فرماندار سراب مثلث اشتغال را قانون (حاکمیت)، بخش خصوصی(سرمایه گذار) و مردم (مصرف کننده) قلمداد کرد و افزود:تسهیل در امر سرمایه گذاری، رفع موانع آن و دستیابی به رونق تولید و اشتغال از مولفه های کارآمد ایجاد اشتغال پایدار محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: در کشور ما جایگزینی واردات و توسعه صادرات نقش ارزنده ای بر رفع معضلات تولید و اشتغال داشته و بایستی در امر جایگزینی کالاهای وارداتی، تولید داخلی فعالانه عمل نماید و حمایت های لازم از بخش خصوصی صورت گیرد.

رئیس کار گروه اشتغال افزود: کم کم باید از سیاست جایگزینی واردات به سمت توسعه صادرات برویم که در داخل این سیاست حمایت از کالای ایرانی هم نهفته است تا در بازارهای جهانی، کالای ایرانی، قدرت رقابت و بازاریابی را داشته باشد.

فرماندار سراب اظهار کرد: جهت حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی باید تولیدکننده سه اصل مشتری مداری، تولید کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب را در نظر بگیرد تا مصرف کننده به سمت تهیه کالای داخلی تشویق گردد.

وی افزود: باید با بر طرف کردن موانع تولید کالای ایرانی و عوامل موثر بر مصرف کالای ایرانی و تولید کالای ایرانی به تولید داخلی کمک نمود چرا که دستیابی به امر توسعه با برنامه ریزی و رفع مشکلات میسر خواهد شد.

فرماندار سراب با اشاره با ایام نوروز و لزوم تجهیز خودپرداز ها ادامه داد: با توجه به ایام نوروز بانک ها نظارت های لازم را بر وجود اسکناس در دستگاههای خودپرداز برای دسترسی راحت مردم به پول و رعایت موارد امنیتی و تست دوربین های مدار بسته داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.