رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان سراب خبر داد:

بهره برداری از بخش دیالیزی بیمارستان امام با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد تومان+ گزارش تصویری

به گزارش صدای سراب، دکتر ابهری در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی شهرستان سراب با بیان اینکه مرکز دیالیز در مساحت ۸۰۰ متر مربع تدارک دیده شده ابراز داشت:در بیمارستان قبلی فقط ۹ تخت فعال بود و به لحاظ دسترسی در وضعیت مناسبی نبود. وی ادامه …

به گزارش صدای سراب، دکتر ابهری در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با راه اندازی بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی شهرستان سراب با بیان اینکه مرکز دیالیز در مساحت ۸۰۰ متر مربع تدارک دیده شده ابراز داشت:در بیمارستان قبلی فقط ۹ تخت فعال بود و به لحاظ دسترسی در وضعیت مناسبی نبود.
وی ادامه داد:با توجه به گرانی های اخیر از ظرفیت خیرین سرابی آقایان هدایتی و بختیاری که در مرکز هستند استفاده کردیم و ساختمان را تجهیز کردیم.
ابهری با بیان اینکه در مرکز جدید تعداد تخت ها به ۲۵ تخت افزایش یافته است گفت: ۴ تخت از تخت های فوق ویژه هستند .
این هیئت علمی دانشگاه با توجه به ارائه خدمات به بیماران شهرهای اطراف و مسافرینی که از این مسیر تردد می کنند تجهیز و نوسازی بخش دیالیز را برای شهرستان ضروری عنوان کرد.
ابهری تجهیزات جدید را از تجهیزات به روز حوزه پزشکی عنوان کرده و خاطرنشان کرد: هزینه این تجهیزات بالای ۶۰ میلیارد ریال می باشد.
رییس دانشکده علوم پزشکی سراب در ادامه با توجه به اعمال تحریم های ناجوانمردانه علیه کشورمان ، از برنامه ریزی و خرید محلول های مورد نباز دستگاه های دیالیز خبرداده و اظهار داشت:برای سال ۹۸ برای بیماران دیالیزی مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ما در رابطه با حقوق کارکنان شرکتی و تاخیر در پرداخت ها ابراز داشت: اولویت اول پرداختی ها همکاران و کارکنان و بعد کارکنان شرکتی هستند و البته در متن قرارداد با شرکت ها ذکر شده که شرکت موظف هست حداقل حقوق سه ماه از کارکنان را پرداخت کند.
ابهری با اشاره به مشکلات مالی در کل کشور برای دانشکده های پزشکی و کاهش در آمدها طبق مصوبه دولت خاطرنشان کرد:سال آینده نیز مسائل و مشکلاتی خواهد بود و در مورد وقفه پرداختی حقوق کارکنان ، شرکت موظف به جبران وقفه هست و البته سنوات و حقوق و عیدی کارکنانواخیرا به صورت کامل پرداخت شده است و در حال حاضر مشکلی وجود ندارد.
رییس دانشکده علوم پزشکی سراب در پایان ابراز امیدواری کرد بحث دستگاه ام آر آی در آینده نزدیک نهایی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

ثقفی فرماندار سراب در حاشیه آیین بهره برداری از بخش دیالیز بیمارستان سراب با تاکید بر لزوم داشتن تفکر سیستمی در عرصه مدیریت گفت: باید تفکر سیستمی در ارکان اداری ما جا بیافتد.

وی از مدیران دانشکده علوم پزشکی خواستار شد: اشل و ساختار اداری و چارت تشکیلاتی را سریعا از شبکه بهداشت درمان به دانشکده تغییر و ارتقا دهند.

فرماندار سراب اظهار داشت: از کار ارزشمند و خداپسندانه خیرین بزرگوار از صمیم قلب بدون ریا و تملق قدر دانی میکنم.

وی  از برگزاری مراسمی جهت تجلیل از خیرین در اینده نزدیک خبر داد.

تصاویر از اصغر برزگر

 

همچنین ببینید

همایش عفاف و حجاب در مسجد جامع سراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.