رییس دانشکده فنی علامه امینی سراب:

رییس دانشکده فنی علامه امینی شهرستان سراب از تصویب دانشکده فنی دختران سراب در دو رشته حسابداری و کامپیوتر خبر داده و گفت: این دانشکده از مهرماه سال آینده دانشجو خواهد پذیرفت. ...
تاریخ مخابره: جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷  |  زمان: ۲۲:۴۶ ب.ظ  | شماره خبر: 55406   

به گزارش صدای سراب, مهندس رضا نجمی آزاد در گفتگو با خبرنگار ماگفت: با پیگیری های نماینده و عنایت دولت تدبیر و امید و طبق تفاهم نامه بین آموزش و پرورش, دانشکده فنی و دانشگاه ازاد و نماینده شهرستان, شورای گسترش با ایجاد دانشکده فنی دختران در سراب موافقت کرد.

وی افزود: در رشته های دانشکده دستمان باز هست ولی در سال اول حسابداری و کامپیوتر را در اولویت جذب داریم که بعدها در رشته های معماری و رشته های ویژه خواهران پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

نجمی آزاد کادر آموزش و پرورش و هیئت های علمی دانشگاه را اولویت جذب اساتید برای دانشکده دختران عنوان کرد.

این مقام مسئول از توجه فرماندار و نماینده سراب برای ایجاد محل مستقل برای دانشکده فنی خبر داده و ابراز امیدواری کرد در فرصت های آتی با تکمیل کادر دانشکده شاهد پیشرفت شهرستان در زمینه تحصیلات دانشگاهی باشیم.

وی با اشاره به سختی ایجاد رشته در دانشکده های فنی به عنوان نسل سوم دانشگاهی و کار آفرین به علت نیاز به کارگاه های مجهزه خاطرنشان کرد: سعی داریم با زوج و فرد کردن دانشکده پسران از بستر این دانشکده برای ایجاد رشته های فنی دختران سراب در برخی رشته ها اقدام کنیم.

وی ادامه داد: برخلاف سایر مراکز اموزشی نیازسنجی و به تبع آن افزودن رشته در دانشکده های فنی به علت رعایت اصول و قوانین خاص نسبت به سایر مراکز مشکل تر است.

مدیر دانشکده فنی سراب در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشکده فنی و حرفه ای علامه امینی شهرستان سراب خاطرنشان کرد: دانشکده فنی و حرفه ای سراب در بهمن سال ۸۲ با پذیرش ۵۷ نفر دانشجو در دو رشته تحصیلی تاسیس گردید که هم اکنون تعداد رشته ها به ۸ رشته تحصیلی دردوره های روزانه و شبانه در مقطع کاردانی و ۳ رشته در مقطع کارشناسی و تعداد دانشجویان به ۹۰۰ نفر افزایش یافته است که با تصویب رشته های جدید پیش بینی میشود تعداد دانشجویان نیز افزایش یابد.

وی تصریح کرد: دانشکده فنی سراب در مقایسه با دانشکده هایی که همزمان ایجاد شده اند هم از نظر فضای آموزشی و هم از نظر رشته ها در رتبه بالاتری قرار دارد که با تکمیل کارگاه مخصوص رشته های فنی با اعتبار بالغ بر ۴۶۵ میلیون تومان و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها با تجهیزات روز دانشگاهی که با اعتبارات ابلاغی در دست اقدام هست فضای اموزشی به لحاظ کمی و کیفی ارتقا خواهد یافت.

این هیئت علمی دانشگاه با اشاره به وجود ۹۰۰ دانشجو در دانشکده فنی سراب که بیش از ۸۰ درصدشان در دوره روزانه تحصیل می کنند و اکثرا غیر بومی هستند اظهار داشت: متاسفانه کمبود خوابگاه و فضای آموزشیاین دانشکده را با چالش جدی مواجه کرده و نیازمند تدابیر مسئولین شهرستانی و همکاری آنان هست.

نجمی آزاد ظرفیت خوابگاه دانشکده را ۱۸۰ نفر عنوان و ابراز داشت: همکاری و عزم جدی شهرستانی برای ارتقای کمی و کیفی و فضای آموزشی این دانشکده ضروری است.

وی در پایان مشکل کمبود نیروی انسانی را از دیگر مشکلات این دانشکده با توجه به بازنشستگی تعدادی از کارکنان در سالهای اخیر عنوان کرد.

گفتنی است نجمی ازاد در مراسم معارفه خود ایجاد آموزشکده فنی دختران سراب و افزایش رشته های کارشناسی را اولویت کاری خود عنوان کرده بود که با تصویب این دو رشته و تلاش برای افزایش رشته های کارشناسی به این مهم دست یافته که امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولین شهرستان به زودی شاهد تحقق اموزشکده فنی دختران در سراب باشیم.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.