سهم استان آذربایجان شرقی از صندوق توسعه ملی کم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، به منظور بررسی وضعیت شهرستان سراب از نظر کشاورزی، محیط زیست ، آب و منابع طبیعی ، امروز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه به این شهرستان سفر می کنند. نماینده مردم شریف شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت …

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، به منظور بررسی وضعیت شهرستان سراب از نظر کشاورزی، محیط زیست ، آب و منابع طبیعی ، امروز چهارشنبه ۳۰ آبان ماه به این شهرستان سفر می کنند.

نماینده مردم شریف شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : با توجه به اینکه جمعیت دام در کشور در حال کاهش است، تقاضا داریم ارز کافی به منظور واردات ۲۰۰ هزار راس گوسفند نژاد دار تخصیص داده شود تا ضریب غذا، گوشت و شیر را افزایش دهیم، برابر با بررسی های صورت گرفته استان آذربایجان شرقی برای پرورش دام شرایط لازم را دارد و با واردات این تعداد می توان نژاد را تغییر و میزان تولید گوشت و شیر را افزایش داد.

بر اساس قانون واکسن دام باید رایگان توزیع شود. عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهم استان آذربایجان شرقی در تامین گوشت و شیر مورد نیاز کشور بسیار زیاد است و در یکی از شهرستان ها یک میلیون دام داریم در حالی که جمعیت دامی کل کشور کمتر از ۶۰ میلیون راس است، ادامه داد : بر اساس قانون برنامه ششم توسعه باید واکسن دام به صورت رایگان توزیع شود، با توجه به شرایط جغرافیایی استان بیماری های ویروسی و میکروبی به راحتی وارد استان می شود.

سهم استان آذربایجان شرقی از صندوق توسعه ملی کم است
دکتر یوسف داودی با تاکید بر اینکه سهم استان آذربایجان شرقی از صندوق توسعه ملی کم است و این سهم باید با میزان سهم استان های دیگر برابری کند، عنوان کرد : کشت های جدیدی که نیاز به آب کمی دارند باید در این استان ترویج داده شود و تمهیدات ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شود ؛ به صادرات محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی که بر روی دست کشاورزان استان می ماند کمک شود. باید تقویت دیپلماسی اقتصادی، بازرگانی، تجاری و کشاورزی در دستور کار دولت قرار بگیرد.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه درخواست حمایت های پزشکی و درمانی خانواده های مظلوم کشاورزان و دامداران در شهرها، روستاها و کوه پایه ها داریم، خاطر نشان کرد ؛ باید امکانات پزشکی و بهداشتی رایگان و ارزان قیمت در خانواده های کشاورزان و دامداران قرار بگیرد.

 

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.