داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان:

تعیین پیمانکار پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب/ رحمانی وزیر صمت قول اجرایی شدن پروژه نفلین سینیت سراب را داد

یوسف داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان از پایان مناقصه و تعیین پیمانکار مجری پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب خبر داد.

یوسف داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان در خصوص پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب گفت: مناقصه اجرای پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب به پایان رسید و پیمانکار مجری این پروژه نیز تعیین شد.

وی افزود: راه آهن سراب از اهمیت بالایی برخوردار است و برای استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل امتیاز فوق العاده‌ای است. این خط آهن می‌تواند سالانه حدود ۲۵ میلیون تن بار را از کشورهایی مثل روسیه به عراق و ترکیه جابه جا کند وهم چنین با استخراج احتمالی ذخایر معادنی شهرستان اعم از نفلین سینیت و دیگر معادن و تولیدات محصولات کشاورزی در شهرستان نزدیک به ۵تن بار را از سراب به دیگر شهرها و حتی کشورهای دیگر جابجا کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در خصوص پروژه نفلین سینیت سراب نیز گفت: طی مذاکرات صورت گرفته با دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایشان قول اجرایی شدن پروژه نفلین سینیت سراب را دادند.

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: در شهرستان سراب تقریباً ۱۴ میلیارد تن ذخیره نفلین سینیت وجود دارد که با توجه به ظرفیت بالای شهرستان سراب در خصوص ذخیره نفلین سینیت و آلومینیا ، تلاش داریم با استخراج آنها ، از این ظرفیتهای عظیمبه نحو شایسته بهره برداری گردد.

یک دیدگاه

  1. سلام ایشان بزرگراه سراب -بستان آباد را تکمیل نمایند راه آهن فدای سرش “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.