داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان:

تعیین پیمانکار پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب/ رحمانی وزیر صمت قول اجرایی شدن پروژه نفلین سینیت سراب را داد

یوسف داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان از پایان مناقصه و تعیین پیمانکار مجری پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب خبر داد.

یوسف داودی در گفتگو با مجلس و آذربایجان در خصوص پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب گفت: مناقصه اجرای پروژه احداث راه آهن بستان‌آباد-سراب به پایان رسید و پیمانکار مجری این پروژه نیز تعیین شد.

وی افزود: راه آهن سراب از اهمیت بالایی برخوردار است و برای استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل امتیاز فوق العاده‌ای است. این خط آهن می‌تواند سالانه حدود ۲۵ میلیون تن بار را از کشورهایی مثل روسیه به عراق و ترکیه جابه جا کند وهم چنین با استخراج احتمالی ذخایر معادنی شهرستان اعم از نفلین سینیت و دیگر معادن و تولیدات محصولات کشاورزی در شهرستان نزدیک به ۵تن بار را از سراب به دیگر شهرها و حتی کشورهای دیگر جابجا کند.

سخنگوی مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در خصوص پروژه نفلین سینیت سراب نیز گفت: طی مذاکرات صورت گرفته با دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایشان قول اجرایی شدن پروژه نفلین سینیت سراب را دادند.

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: در شهرستان سراب تقریباً ۱۴ میلیارد تن ذخیره نفلین سینیت وجود دارد که با توجه به ظرفیت بالای شهرستان سراب در خصوص ذخیره نفلین سینیت و آلومینیا ، تلاش داریم با استخراج آنها ، از این ظرفیتهای عظیمبه نحو شایسته بهره برداری گردد.

همچنین ببینید

بارش برف موجب مسدود شدن راه ۱۰ روستای شهرستان سراب شد

بارش برف موجب مسدود شدن راه ۱۰ روستای شهرستان سراب شد به گزارش صدای سراب …

۵ دیدگاه

  1. با توکل بر خدا انشااله با شروع کار و ادامه فشارها بالااخره دیر هم باشد به جایی خواهد رسید امیدوار باشید

  2. همشهریان عزیز توجه داشته باشند اجرای این پروژه حدود۲۵سال طول خواهد کشید چراکه قرار است در طول چهارسال اول تنها زیرسازی ۱۵کیلومتر از مسیر انجام گیرد و حتی ریل گذاری نیز نخواهد شد فقط و فقط زیرسازی ۱۵کیلومتر صورت میگیرد.که این امر نشان میدهد این پروژه به هیچ وجه در اولویت نبوده و مورد توجه وزارت راه و شهرسازی نیست و وزارت مربوطه فقط تحت فشار مجبور به قبول پروژه شده است.همشهریان عزیز و فهیم می توانند به اسناد پروژه که در اینترنت موجود است رجوع کنند. سپاس وتشکر

  3. سلام ایشان بزرگراه سراب -بستان آباد را تکمیل نمایند راه آهن فدای سرش “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.