قالب وردپرس افزونه وردپرس

رزمایش پدافند زیستی ثامن‌الائمه(ع) در شهرستان سراب برگزار شد

به گزارش صدای سراب, زمایش زیستی ثامن الائمه (ع) استان آذربایجان شرقی صبح امروز چهارشنبه همزمان در شهرستان های تبریز، مرند و سراب برگزار شد.

این رزمایش با همکاری سپاه سراب؛ فرمانداری شهرستان و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد.

به گفته ناجی که فرماندهی صحنه را عهده دار بود، هدف از این رزمایش ارتقاء سطح آمادگی و کاهش آسیب پذیری ها و تداوم خدمات رسانی در شهرستان است و برای اولین بار در کشور و به صورت مستقل در شهرستان های یاد شده برگزار  شد.

بارزترین خصوصیت این رزمایش بکارگیری تمام توانمندی های دستگاه های اجرایی شهرستان و مدیریت دستگاه ها از طریق فرماندهی قرارگاه با ریاست فرماندار در برابر بحران ها و تهدیدات زیستی بوده و تقویت کننده ظرفیت های بومی شهرستان در جهت مواجهه با بحران و تهدیدات است.

با توجه به اینکه سراب از قطب های مطرح کشور در حوزه مواد غذایی، دامی و کشاورزی است، این رزمایش به عنوان رزمایش زیستی و با موضوعیت آلوده سازی شیر مصرفی دانش آموزان برگزار شد.

این رزمایش با حضور فرماندار به عنوان فرمانده قرارگاه و فرماندهی صحنه ای سپاه و حضور دستگاه های اجرایی شهرستان سراب با موفقیت به اتمام رسید.

هماهنگی و همکاری مثال زدنی ستاد فرماندهی،سپاه،ارتش، نیروی انتظامی، علوم پزشکی، ادارات تابعه شهرستان، رزمایش زیستی را امروز بی نقص و در نوع خود بی نظیر کرد و نمره عالی از ارزیابان کشوری و انسانی گرفت.

گفتنی است در این ارزیابی، ارزیابان از نقش آفرینی عالی دانش آموزان مدرسه امام خمینی و نیروهای امدادی جهت تریاژ و انتقال مصدومین ویروسی آ در واقعی جلوه دادن حادثه ابراز تعجب کردند که جادارد از مدیریت  دبیرستان و مدیر آموزش و پرورش سراب در آماده سازی دانش آموزان قدردانی کنیم.

تدفین دو تن از دانش آموزان که به صورت نمادین در این رزمایش و در اثر مسمومیت فوت کرده بودند از صحنه های برتر این رزمایش از نظر ارزیابان بود.

حضور فرماندهان نظامی سپاه, ارتش و نیروی انتظامی در محل بیمارستان سراب برای وضعیت بیماران نیز مورد توجه رسانه های شهرستانی قرار گرفت.

گزارش تصویری کامل از لحظات رزمایش زیستی شهرستان سراب در ادامه می آید.

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.