قالب وردپرس افزونه وردپرس

بخش دیالیز در بیمارستان امام خمینی(ره) سراب راه‌اندازی می‌شود

به گزارش صدای سراب,

علیرضا ابهری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  ما در سراب با اشاره به اینکه راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) سراب در اولویت دانشکده و از ضروریات بیمارستان سراب  اظهار داشت: بخش دیالیز با زیربنای ۸۰۰ مترمربع با ظرفیت ۲۲ تخت دیالیز درمحل بیمارستان فعلی در حال احداث و تجهیز بوده و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب با بیان اینکه سی.تی.اسکن با رزولویشن ۱۶ اسلایس دومین سی.تی.اسکن بیمارستان امام خمینی(ره) سراب است افزود: کارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن جهت راه‌اندازی انجام شده و هفته آینده  به بهره‌برداری می‌رسد و آماده ارائه خدمات به همشهریان است. سی.تی.اسکن قبلی هم به عنوان بک آپ در کنار سی.تی.اسکن جدید قابل استفاده است.

ابهری در ادامه با اشاره به حوزه آموزش دانشکده علوم پزشکی سراب خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار رشته علوم پزشکی در سراب دانشجو پذیرفته و دو گروه نیز فارغ‌التحصیل شده‌اند که از بین رشته‌های پیشنهادی جدید سه رشته به تصویب کلان منطقه آموزشی  و قطب رسیده است که کارهای وزارتی در حال پیگیری است تا مجوزهای لازم برای جذب دانشجویان در سال آینده اخذ شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب  ایجاد مرکز مهارت‌های بالینی  و آزمایشگاه بالینی دانشکده علوم پزشکی سراب، خریداری و استقرار یک کانکس مدیریت بحران، بهره‌برداری از ۵ دستگاه آمبولانس، تجهیز بخش ان.ای.سی.یو بیمارستان امام خمینی(ره) و تجهیز اداره حوادث و فوریت‌های پزشکی را از فعالیت‌های دانشکده علوم پزشکی سراب در ۶ ماهه اول سال عنوان کرد.

وی در ادامه از احداث هلی پد در سراب خبر داد و گفت: ۴ هکتار زمین در جاده اندراب در ۳٫۷ کیلومتری سراب تعیین و نقشه کشی شده است که دو بالگرد می‌توانند در هلی پد فرود آیند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در مورد تأمین زمین موردنیاز برای ساخت سایت مرکزی دانشکده بیان کرد: ۲۷ هکتار برای سایت مرکزی در ۵ کیلومتری سراب در روستای اسفستان در نظر گرفته شده  که ۷ هکتار از آن سندش آماده شده و مقدمات صدور سند مالکیت برای مابقی اراضی سریعاً در حال انجام است.

ابهری از ایجاد دومین بیمارستان شهرستان سراب خبر داد و گفت: اقدامات اولیه این بیمارستان انجام شده است و پیگیر تملک زمین  در کنار سایت مرکزی دانشکده علوم پزشکی هستیم که این بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی در تخصص‌های چشم و مغز و اعصاب آماده ارائه خدمات است.

وی کمبود بودجه و اعتبارت  را مشکل اصلی برای توسعه عمرانی دانشکده علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: به همین جهت جمع‌آوری کمک‌های خیرخواهانه مردم شهرستان باعث می‌شود تا پایه و زیر بنای سیستم دانشگاهی بهتر ایجاد شود.

ابهری در ادامه گفت: برای این که از انتقال بیماران شیمی درمانی به استان جلوگیری شود، قسمت‌های  براکی تراپی و شیمی درمانی در محل  بیمارستان جدید در ۶ ماه آتی سال جاری ایجاد می‌شود.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سراب در پایان خاطر نشان کرد: در جلسه کمیته راهبردی که با حضور فرماندار شهرستان سراب برگزار شد و تصمیماتی  از قبیل یک طرفه شدن خیابان منتهی به بیمارستان امام (ره) و انتقال ایستگاه‌های روستایی به مکان دیگر و تبدیل  مدرسه ابتدایی ارم به پارکینگی برای بیمارستان امام خمینی (ره) مصوب شد.

انتهای پیام/ح

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.