آخرین خبرها
پشتوانه توسعه جامعه در پرتوی به رسمیت شناختن تنوع تفکر و اندیشه در آن است

پشتوانه توسعه جامعه در پرتوی به رسمیت شناختن تنوع تفکر و اندیشه در آن است

فرماندار شهرستان سراب در همایش روز کارمند در خصوص جایگاه و اهمیت نیروی انسانی کارآمد گفت: نیروی انسانی در هر جامعه به منزله موتور متحرکه توسعه متوازن و پایدار محسوب می شود، جوامعی که در تربیت نیروی انسانی کارا و توانمند و دارای دانش روز و مقید به الزامات آن را رعایت نمایند بی تردید در دستیابی به توسعه پایدار و متوازن گام های بسیار موفقت تر عمل خواهند کرد.
وی با انتقاد از مورد غفلت قرار گرفتن شاخصه های لازم در بحث نیروی انسانی با توجه به مبانی ارزشی و اعتقادی اسلامی ما ادامه داد: در بحث گزینش و انتخاب کارمند نمونه الگوها و شاخصه هایی باید در نظر گرفته که طبق کاربست آن شاخصه ها کارمند نمونه انتخاب گردد.
وی با نام بردن از شهیدانی همچون رجایی و باهنر به عنوان الگوی عملی و نمونه افزود: شهیدان الگوهای عملی بسیار ارزنده ای هستند که لازم است با غور و تفحص در زندگانی، شخصیت و خاستگاه آنها و توجه به ایفای نقش ارزنده ای که در بالندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند برای همگان بدرستی معرفی و الگوی عملی باشند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به سیره عملی شهید باکری و ایفای نقش عظیم ایشان در دوران دفاع مقدس ادامه داد: شهید عظیم شان آقا مهدی باکری در کنار علم و دانش تعهد و صاحب مکتب و تفکر بودند که در مسیر تعالی جامعه اقدامات بی بدیلی از خود به یادگار گذاشتند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به آیه ۱۷و ۱۸ سوره زمر فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ بیان کرد: با استناد به آیه شریفه که خداوند متعال تاکید بر شنیدن قول های متفاوت و انتخاب احسن اشاره نمود افزود: این آموزه روشن کلام وحی الهی است که در صورت تحقق عملی آن جامعه به سمت تعالی بسیار امیدبخشی حرکت خواهد کرد چرا که پشتوانه توسعه جامعه در پرتوی به رسمیت شناختن تنوع تفکر و اندیشه در آن است.
وی خطاب به مسئولین و کارمندان افزود: یقینا نیروی انسانی و کارمندان و کارگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی می تواند در بسط این تفکر موثر باشند.
فرماندار شهرستان سراب با اشاره به شاخصه های انتخاب کارمند نمونه اظهار کرد: در انتخاب کارمند نمونه باید استانداردسازی و شاخصهایی همچون تعهد، تخصص، کارایی، دانش روز ، تکریم ارباب رجوع، برنامه محور بودن و… در نظر گرفته شود.
فرماندار شهرستان سراب در بخش دوم صحبت های خود با مغتنم شمردن هفته دولت در تبیین عملکرد دولت در قالب شهرستان گفت:
در شهرستان سراب در بخش توسعه و عمران شهرستان شاهد تامین و اعلام اعتبارات مطلوبی بوده ایم، از محل ردیف های اعتباری اعلام شده به طور میانگین سالانه بالغ بر ۱۵ الی ۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات قانون استفاده متوازن ( ماده ۱۸۰) و تملک دارایی سرمایه ای به شهرستان سراب اعلام اعتبار شده و تامین اعتبار شده است. هر چند در مرحله تخصیص آن در سنوات مختلف نواساناتی رخ داده است.
در بحث موضوع اشتغال روستایی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان به شهرستان اختصاص یافته است که ۱/۵برابر طرح در کمیته فنی مصوب شده و به دبیرخانه استان جهت بررسی ارسال گردیده است.
در بحث مشاغل خانگی، بالغ بر ۱ میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان به متقاضیان این حوزه در نظر گرفته شده و از محل اعتبارات فراگیر به متقاضیان صنایع و تولیدی ها تسهیلات اعطا گردیده است.
فرماندار شهرستان سراب در خصوص اعتبارات عمرانی دهیاری ها نیز گفت : در طول دولت محترم تدبیر و امید اعتبارات قابل توجهی برای توسعه و عمران روستایی اختصاص داده شدهاست و این امر موجب توسعه بیش از پیش جامعه روستای در سطح شهرستان گردیده است. در بخش مرکزی بالغ بر ۲۸ میلیارد تومان و در بخش مهربان بالغ بر ۹ میلیارد تومان در طول دولت تدبیر و امید برای توسعه و عمران روستایی از طریق اعتبارات دهیاری منابع برای شهرستان اختصاص داده شده است.

در حوزه عمران شهری نیز ۵ میلیارد تومان در شهر سراب، ۴۵۰ میلیون تومان در بخش مهربان و مبالغ قابل توجهی به شهرداری ها شربیان و دوزودزان در انجام پروژه های عمرانی هزینه شده است.
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت افزود: در بخش بهداشت و درمان با محوریت طرح تحول نظام سلامت اقدامات بسیار قابل توجهی در سطح شهرستان انجام یافته که تنها برای خرید دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی سراب بالغ بر ۷ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
فرماندار شهرستان سراب در خصوص اعتبارات پروژه های بزرگراه سراب – بستان آباد و سراب- نیر اظهار کرد: در سفر اخیر کاروان تدبیر و امید و ریاست محترم جمهوری اسلامی به استان آذربایجان شرقی برای تکمیل پروژه بزرگراه سراب به بستان آباد و برای بزرگراه سراب به نیر بیش از ۲۴ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.
وی همچنین از اختصاص ۲۰ میلیون تومان تسهیلات سوبسیددار به ۲ هزار نفر نیز در بخش مسکن خبر داد. که بنوبه خود اعتبار بسیار قابل توجهی بوده است.
فرماندار شهرستان در ادامه ضمن پرداختن به اقدامات موثر به حوزه های مختلف اشاره کرو و گفت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ۹۹/۳ درصد جمعیت شهرستان سراب از نعمت گاز بهره مند شده اند در خصوص آبرسانی، بهسازی و احداث کانال ها و آبیاری نوین اقدامات قابل ذکری صورت گرفته است. در بخش ادوات کشاورزی ۱۹۰۰ دستگاه تراکتور و ۱۳۰ دستگاه کمباین تحویل کشاورزان داده شده است. فرماندار در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیم شان تبریک مجدد فرارسیدن هفته دولت و تشکر از مجموعه همکاران و آرزوی توفیق بر کلیه کارکنان محترم عرصه خدمت گذاری در دولت محترم توبیر و امید اظهار امیدواری کرد که انشاا… این مجموعه اقدامات گامی موثر برای توسعه بخشی بیش از پیش در شهرستان بوده باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.