توسعه پایدار باید با اتکاء به ظرفیت های بومی و محلی تحقق می یابد

فرماندار شهرستان سراب در سومین جشنواره عسل و لبنیات و سوغات و هدایا بر توسعه پایدار با اتکا به ظرفیت های بومی و محلی تاکید کرد. شکوهی فرماندار شهرستان سراب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و شهدای منسوب به هفته دولت گفت: شهرستان سراب دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار بالایی برای …

فرماندار شهرستان سراب در سومین جشنواره عسل و لبنیات و سوغات و هدایا بر توسعه پایدار با اتکا به ظرفیت های بومی و محلی تاکید کرد.
شکوهی فرماندار شهرستان سراب، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و شهدای منسوب به هفته دولت گفت: شهرستان سراب دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار بالایی برای دستیابی به توسعه پایدار است
فرماندار سراب در خصوص ویژگی های شهرستان سراب گفت: شهرستان سراب سرزمین علامه امینی ها و ایت الله ها و شهر شهدای تخریب در دامن خود پرورش داده است در کنار ظرفیت های فرهنگی، اجتماعی در حوزه کشاورزی، دامداری و زنبورداری دارای ظرفیت های بی نظیری است و این امر موجب گردیده که شهرستان سالیانه به طور میانگین بالغ بر ۵۹۲۱ تن گوشت قرمز و ۷۲۷۹۷ تن فراورده های لبنی و ۱۴۳۲ تن عسل مرغوب تولید و به بازارهای مصرف در سراسر کشور عرضه نماید.
وی ادامه داد: با وجود چنین ظرفیت های بالایی متاسفانه دیده می شود تولیدات شهرستان به نام و کام دیگر شهرستان ها عرضه می شود که ضرورت دارد متولیان امر با شناسایی الزامات جامعه از این ظرفیت شهرستان در جهت توسعه پایدار شهرستان استفاده کنند و تا این موضوع محقق نشود به توسعه متوازان و پایدار نخواهیم دست یافت.
فرماندار شهرستان سراب افزود: لازمه دستیابی به توسعه پایدار، ظرفیت سازی و ایجاد زمینه های لازم در افکار عمومی و توجه به بخش های مختلف از جمله موضوع گردشگری است.
شکوهی در خصوص ظرفیت گردشگری سراب بیان کرد: شهرستان سراب با دارا بودن آبهای هشتگانه معدنی که دارای خواص درمانی است پتانسیل حضور موثر در حوزه جذب گردشگر را دارد و ماحصل این نگرش تصویب پروژه جاده سلامت است که روستای اسبفروشان را به طول حدود ۲۵ کیلومتر به روستای اردها متصل می کند.
وی افزود: برگزاری جشنواره عسل و لبنیات با هدف شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان و جذب سرمایه گذاران صورت گرفته چرا که یکی از الزامات توسعه پایدار جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف است.
فرماندار شهرستان سراب در تبیین سیاست های دولت تدبیر و امید اظهار کرد: در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید مبنای توسعه پایدار باید با اتکاء به ظرفیت های بومی و محلی هر منطقه احصاء و عملیاتی شود.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.