احداث خط آهن بستان‌آباد-سراب به مناقصه گذاشته می‌شود

نماینده مردم سراب در مجلس گفت: مناقصه احداث خط راه آهن بستان آباد، سراب با حضور سه شرکت معتبر پیمانکاری برگزار می‌شود که بعد از پالایش بیش از ۵۳ شرکت متقاضی نهایی شده است.

به گزارش صدای سراب به نقل از خبرگزاری تسنیم از سراب، یوسف داودی در جمع خبرنگاران  سراب اظهار داشت: مناقصه  احداث خط راه آهن بستان آباد، سراب با حضور سه شرکت معتبر پیمانکاری برگزار می‌شود که بعد از پالایش بیش از ۵۳ شرکت متقاضی نهایی شده و مناقصه نهایی یکشنبه هفته آینده درمحل وزرات راه  و شهرسازی برگزارخواهد شد.

وی افزود: راه آهن سراب از اهمیت بالایی برخوردار است و شرق را به غرب وصل می‌کند و این برای استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل امتیاز فوق العاده‌ای است.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه آهن بستان آباد، سراب هم از لحاظ حمل بار و هم از لحاظ حمل مسافر حائز اهمیت است تصریح کرد: این خط آهن می‌تواند سالانه حدود ۲۵ میلیون تن بار را از کشورهایی مثل روسیه به عراق و ترکیه جابه جا کند وهم چنین با استخراج احتمالی ذخایر معادنی شهرستان اعم از نفلین سینیت و دیگر معادن و تولیدات محصولات کشاورزی در شهرستان نزدیک به ۵تن بار را از سراب به دیگر شهرها و حتی کشورهای دیگر جابجا کند.

داودی در پایان گفت: با توجه به امن و مقرون به صرفه بودن خط ریلی و هم چنین وجود مناطق گردشگری و توریستی در این مسیر، می‌توان حداقل ۵ میلیون مسافر جابه‌جا کرد.

به گزارش تسنیم، خط راه بستان آباد، سراب شامل چهار ایستگاه در بستان آباد، دوزدوزان، نفلین سینیت و سراب است که ۵۰۰ میلیارد ریال برای پروژه عملیات قطعه اول راه آهن سراب، بستان آباد به طول ۱۵ کیلومتر در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/م

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.