تلفات ۵۰۰ هزار رأسی تب برفکی و ۴۰ میلیون قطعه‌ای آنفلوانزای پرندگان حجتی را به صحن علنی مجلس کشاند/ «دکتر داودی» قانع نشد

«نورمحمد تربتی‌نژاد» افزود: سؤال آقای داودی در مورد شیوع بیماری‌های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بود که در کشور تلفات سنگینی را برجای گذاشته بود …

صدای سراب به نقل از حکیم مهر: سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: پاسخ‌های ارائه شده در زمینه مبارزه وزارت جهاد کشاورزی با بیماری‌های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نماینده سوال کننده را قانع نکرد و به صحن ارجاع داده شد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از خانه ملت، «نورمحمد تربتی‌نژاد» در تشریح نشست روز سه‌شنبه۹ مردادماه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون به سوال از وزیر جهاد کشاورزی اختصاص داشت که از ۱۵ نفر نماینده سوال کننده تنها ۳ نفر شامل آقایان ادیانی، گودزی و داودی حاضر بودند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال آقای ادیانی به الگوی کشت اختصاص داشت، گفت: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه الگوی کشت مصوب شده بود وزارت جهاد کشاورزی هیچگونه برنامه‌ای برای اجرای آن نداشت.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سوال بعدی توسط آقای گودرزی نماینده مردم ممسنی مطرح شد، ادامه داد: سوال این نماینده نیز در خصوص الگوش کشت و الزامات آن بود که مطرح شد.

وی با تاکید بر اینکه سوال آقای داودی در مورد شیوع بیماری‌های تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان بود که در کشور تلفات سنگینی را برجای گذاشته بود، عنوان کرد: بر اساس آمار نماینده سوال کننده بیماری تب برفکی ۵۰۰ هزار راس و بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز طی سال‌های اخیر ۴۰میلیون قطعه تلفات داشته‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی پاسخ‌هایی به سوالات مطرح شده داد، تصریح کرد: بر اساس گفته‌های وزیر جهاد کشاورزی برای اجرای الگوی کشت علی رغم اینکه برنامه‌هایی وجود دارد اما اجرای آن نیازمند امکاناتی است که اکنون در اختیار ندارند اما در دراز مدت باید اجرا شود.

تربتی‌نژاد با تاکید بر اینکه در زمینه تب برفکی و آنفولانزای فوق حاد پرندگان سوال بر این محور بود که چرا آمار صحیح داده نمی‌شود و مبارزات جدی نداریم، اظهار داشت: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست اعلام کرد که تمامی امکانات خود را برای مبارزه با بیماری‌های میکروبی و ویروسی بسیج می‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه نمایندگانی که در خصوص الگوی کشت سوال داشتند سوال آنها به کمیته‌ای واگذار شد تا بررسی شود و در آنجا تصمیم بگیرند که از پاسخ‌ها قانع شده‌اند یا خیر، خاطرنشان کرد: پاسخ‌های ارائه شده در زمینه مبارزه وزارت جهاد کشاورزی با بیماری‌های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نماینده سوال کننده را قانع نکرد و به صحن ارجاع داده شد.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.