گزارش تصویری/دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراب افتتاح شد / حجت الاسلام آهوار به عنوان خادم الرضا و مسئول دفتر معرفی شد

دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان سراب با حضور محمد یوسف شاکری رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس در استان آذربایجان شرقی افتتاح و حجت الاسلام آهوار به عنوان خادم الرضا و مسئول دفتر معارفه شد.

به گزارش صدای سراب, حجت الاسلام والمسلمین کاظم آهوار  اظهار داشت:این دفتر به منظور محرومیت زدایی و بهره مندی همگانی از ظرفیت های آستان قدس رضوی، در جوار امامزاده بزرگ سراب راه اندازی می شود.

وی افزود: استفاده ازظرفیت خیران، توانمندان و معتمدان محلی برای حل مشکلات منطقه و انجام امورات فرهنگی و کمک به مستمندان از جمله اهداف راه اندازی دفاتر آستان قدس رضوی است و با راه اندازی آن در همه شهرستان ها، مردم از خدمات آن بهره مند می شوند.

رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراب در ادامه خاطر نشان کرد:داوطلبان ثبت نام کننده در دفاتر آستان قدس رضوی در حل مشکلات محرومان همکاری کرده و به عنوان خادم و خادم یار آقا علی بن موسی‌الرضا(ع) فعالیت خواهند کرد.

آهوار  تصریح کرد:اعزام محرومان به زیارت مشهد مقدس، اطعام، اشتغال و کار آفرینی برای جوانان و توسعه و ترویج موقوفات از مهم‌ترین فعالیت های دفاتر آستان قدس رضوی است.

وی یادآور شد: آستان قدس رضوی در راستای تعمیق فرهنگ رضوی در زندگی فردی و اجتماعی آحاد جامعه و با عنایت به منشور هفتگانه ابلاغی توسط مقام معظم رهبری جهت تحول در ماموریت‌های این آستان برای خدمت به زائران و مجاوران به‌ویژه محرومان و مستضعفان اقدام به راه‌اندازی دفاتر آستان قدس رضوی در استان‌های سراسر کشور کرده است.

رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سراب بابیان اینکه آداب زیارت این گنجینه معنوی را باید به شهر‌ها و روستا‌ها گسترش دهیم ابراز کرد:اگر ما به الگوی رفتاری و اخلاقی امام رضا (ع) عمل کنیم جامعه ما عزتمند و متحد خواهد شد و هرچه ما از این الگو‌ها فاصله بگیریم مشکلاتمان زیاد‌تر می شود و در این راستا ضروری است فرهنگ رضوی در جامعه ترویج و گسترش یابد.

آهوار در پایان گفت:خدمت به محرومان و مستضعفان تحت عنوان نام امام رضا(ع) در هر شکل امری پسندیده است و اول گره‌ای از کار باز می‌کند و دوم محبت اهل‌بیت(ع) و امام رضا(ع) را در دل نهادینه می‌کند که خیلی ارزشمند است.

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی طلاق و جرم سرقت در شهرستان سراب/ فضای مجازی شمشیری دولبه در مرکزیت خانواده ها

رییس دادگستری سراب با اشاره به آمار نگران کننده طلاق در شهرستان سراب و افزایش ۲۰ درصدی طلاق نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۲۶۱ پرونده طلاق داشتینم که این میزان در سال ۹۷ به ۳۳۶ پرونده افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.