رییس دانشکده فنی علامه امینی سراب:

تصویب دورشته کارشناسی جدید برای دانشکده فنی علامه امینی سراب / کارگاه رشته های فنی دانشکده با اعتباری بالغ بر ۴۶۵ میلیون تومان اجرایی می شود

ذییس دانشکده فنی علامه امینی شهرستان سراب گفت: با تصویب رشته کارشناسی حسابداری و معماری, مجموع رشته های کارشناسی دانشکده فنی علامه امینی شهرستان سراب به ۳ رشته کارشناسی و ۸ رشته کاردانی رسید.

به گزارش صدای سراب، رییس دانشده فنی و حرفه ای پسران علامه امینی شهرستان سراب در گفتگو با خبرنگار ما از پذیرش دانشجوی کارشناسی حسابداری و مهندسی معماری ناپیوسته در دانشکده فنی علامه امینی سراب از سال آینده خبر داده و افزود: با تصویب این دورشته  تعداد رشته های کارشناسی به ۳ رشته ارتقا یافت .

وی ادامه داد: دانشجویان علاقمند جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفترچه کنکور رشته های فنی و حرفه ای مراجعه نمایند.

این مقام مسئول با اشاره به سختی افزودن رشته در دانشکده های فنی در مقایسه با سایر دانشگاه ها افزود: افزودن یک رشته فنی نیازمند تامین زیر ساخت ها و تامین تجهیزات  هست و این امر به علت فدا نکردن کیفیت به جای کمیت است چرا که هدف عمده از تحصیلات دانشگاهی ورود به بازار کار است ولی متاسفانه در کشور ما دانشگاه ها به جای تامین نیروی کار موجب افزایش بیکاری افراد تحصیلکرده شده اند, چرا که ورود به دانشگاه ها نیاز سنجی نمی شود.

وی ادامه داد: برخلاف سایر مراکز اموزشی نیازسنجی و به تبع آن افزودن رشته در دانشکده های فنی به علت رعایت اصول و قوانین خاص نسبت به سایر مراکز مشکل تر است.

مدیر دانشکده فنی سراب در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت دانشکده فنی و حرفه ای علامه امینی شهرستان سراب خاطرنشان کرد: دانشکده فنی و حرفه ای سراب در بهمن سال ۸۲ با پذیرش ۵۷ نفر دانشجو در دو رشته تحصیلی تاسیس گردید که هم اکنون تعداد رشته ها به ۸ رشته تحصیلی دردوره های روزانه و شبانه در مقطع کاردانی و ۳ رشته در مقطع کارشناسی  و تعداد دانشجویان به ۹۰۰ نفر افزایش یافته است که با تصویب رشته  های جدید پیش بینی میشود تعداد دانشجویان نیز افزایش یابد.

نجمی آزاد از برنامه ریزی و ارسال درخواست برای تصویب کارشناسی ناپیوسته برق و کامپیوتر در این دانشکده خبر داده و اظهار داشت: دانشکده فنی سراب از دانشکده های با ظرفیت در منطقه هست.

وی تصریح کرد: دانشکده فنی سراب در مقایسه با دانشکده هایی که همزمان ایجاد شده اند هم از نظر فضای آموزشی و هم از نظر رشته ها در رتبه بالاتری قرار دارد که با تکمیل کارگاه مخصوص رشته های فنی  با اعتبار بالغ بر ۴۶۵ میلیون تومان و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه ها با تجهیزات روز دانشگاهی که با اعتبارات ابلاغی در دست اقدام هست  فضای اموزشی  به لحاظ کمی و کیفی  ارتقا خواهد یافت.

این هیئت علمی دانشگاه با اشاره به وجود ۹۰۰ دانشجو در دانشکده فنی سراب که بیش از ۸۰ درصدشان در دوره روزانه تحصیل می کنند و اکثرا غیر بومی هستند اظهار داشت: متاسفانه کمبود خوابگاه و فضای آموزشیاین دانشکده را با چالش جدی مواجه کرده و نیازمند تدابیر مسئولین شهرستانی و همکاری آنان هست.

نجمی آزاد ظرفیت خوابگاه دانشکده را ۱۸۰ نفر عنوان و ابراز داشت: همکاری و عزم جدی شهرستانی برای ارتقای کمی و کیفی و فضای آموزشی این دانشکده ضروری است.

وی در پایان مشکل کمبود نیروی انسانی را از دیگر مشکلات این دانشکده با توجه به بازنشستگی تعدادی از کارکنان در سالهای اخیر عنوان کرد.

گفتنی است نجمی ازاد در مراسم معارفه خود ایجاد آموزشکده فنی دختران سراب و افزایش رشته های کارشناسی را  اولویت کاری خود عنوان کرده بود که با تصویب این دو رشته و تلاش برای افزایش رشته های کارشناسی به این مهم دست یافته که امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولین شهرستان به زودی شاهد تحقق اموزشکده فنی دختران در سراب باشیم.

 

همچنین ببینید

افزایش ۲۰ درصدی طلاق و جرم سرقت در شهرستان سراب/ فضای مجازی شمشیری دولبه در مرکزیت خانواده ها

رییس دادگستری سراب با اشاره به آمار نگران کننده طلاق در شهرستان سراب و افزایش ۲۰ درصدی طلاق نسبت به سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۲۶۱ پرونده طلاق داشتینم که این میزان در سال ۹۷ به ۳۳۶ پرونده افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.