یکی از سنت‌های خوب ایرانیان در ماه مبارک رمضان، برگزاری جشن‌های گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و جشن‌هایی است که با کمک مردم و خیران بذر مهربانی و عاطفه را در قلب‌ها می‌کارد. ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷  |  زمان: ۱۳:۴۱ ب.ظ  | شماره خبر: 53946   

به گزارش صدای سراب, گلریزان در واقع ریختن گل زندگی و امید در چله تابستان گرم و سخت در کنار رنج و سختی و گرفتاری همنوعان است که با ریختن گلی از شاخسار زندگی خود باغ بقا و بهار وصل را به خانواده‌های  رنج کشیده هدیه می‌کنیم و زندانیان جرائم غیر عمد را که از بد روزگار گرفتار بندهای زندان شدند را نجات دهیم.

در ایام ماه مبارک رمضان سنت زیبا و دیرینه گلریزان و جشن آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به همت ستاد دیه در سراسر کشور برگزار می‌شود که در این راستا بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواده باز می‌گردند.

بدینوسیله انجمن حمایت از زندانیان سراب در نظر دارد جشن گلریزان با محوریت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد نیازمند در روز جمعه مورخه ۹۷/۰۳/۱۱ , بعد از نماز مغرب و عشا از ساعت ۱۰ شب در محل مسجد جامع شهرستان سراب برگزار می شود.

گفتنی است حضور برای عموم مردم و خیرین عزیز آزاد هست .

یادمان باشد کمک های اندک ما مشکلات بزرگی را می گشاید .

جشنی برای عرضه دل‌های مهربان 

گلریزان سنتی است الهی و انسانی که به واسطه آن بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به دل خانواده‌های خود بر می‌گردند.

ماندن افرادی که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند اثرات تخریبی بسیاری بر روی این افراد و خانواده‌های آنها دارد که غیر قابل جبران است.

ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای اجرای این سنت خداپسندانه است و اجرای گلریزان به عنوان جشنی که آبروی دیگران را می‌خرد قطعا تاثیر روحی مضاعفی بر افراد خیر خواهد داشت.

ماه مبارک رمضان به نیمه نزدیک می‌شود و فرصت‌های معنوی ماه خدا محدود است پس بیاییم ماهم با قدمی کوچک در تداوم مسیر آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد نقش آفرینی کنیم تا آنها هم طعم بودن در کنار خانواده را تجربه کنند.

امیدها در زندان به جشن گلریزان است و به گردهمایی خیران. بیایید این امیدها را نا امید نکنیم و با حضور خود در مراسم جشن گلریزان که همزان با ۱۵ ماه مبارک رمضان در بیرجند برگزار می‌شود بار دیگر کمک کنیم تا لبخندی بر لبان کودکان و خانواده‌های زندانیان آبرومند جرائم غیرعمد جاری شود.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.