سرخط خبرها
مسئول نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا:

عصبانیت دشمن از سپاه پاسداران انقلاب را ناشی از توانمندی سپاه در سازماندهی جهان اسلام است

سئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه آذربایجان شرقی در همایش بصیرتی شهید مطهری و سلوک معنوی که در شهرستان سراب برگزار شد با اشاره به نقش موثر سپاه در تشکیل جبهه مقاومت اسلامی در منطقه گفت: نسل جدید و جوانان سپاهی و بسیجی کشورمان الگو و الهام بخش ملت‌های منطقه شده‌اند.

به گزارش صدای سراب, حجت الاسلام حسن کاملی فر با حضور در جمع بسیجیان شهرستان سراب با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مطهری و اتخاب این روز به نام معلم و هفته عقدیتی در سپاه خاطرنشان کرد: این بدان معنی است که مسئله عقیده باید در سپاه به عنوان یک رکن مورد توجه قرار گیرد.

کاملی فر افزود: شهید مطهری حقیقتا معمار نظری و تئوری انقلاب اسلامی است که هر قدر از زمان شهادتش می گذرد ابعاد جدیدی از مقام و افکار این شهید متجلی می شود و غبار زمان بر آن اثر نمی گذارد و حقیقتا انسانی جامع در زمینه های فقهی و علمی و سیاسی و فرهنگی است.

وی اضافه کرد: آثار این متفکر بزرگ اسلامی دارای بینش عمیق، بصیرت و آگاهی از جریان های مختلف بوده و هرگز غبار کهنگی بر آن ننشسته است.

حجت الاسلام کاملی فر ادامه داد: شهید مطهری هیچ قصدی جز ترویج دین، حق و مبارزه با باطل را نداشته و در این راه خستگی ناپذیر گام برداشته است.

وی اظهارداشت: استقلال فرهنگی و اجتماعی و نیز اجرای عدالت در جامعه اسلامی در اندیشه های مطهری به عنوان عوامل بقای نظام اسلامی عنوان شده است.

حجت الاسلام کاملی فر با اشاره به سالروز تشکیل سپاه و روز پاسدار که در ماه شعبان واقع شده خاطرنشان کرد: زمانی که حضرت امام دستور تشکیل سپاه را دادند کمتر کسی باور می کرد که سپاه به نقطه ای برسد که تهدیدات بزرگ علیه انقلاب را خنثی کند که نمونه آن در ۸ سال جنگ تحمیلی به عینه مشاهده شد.

وی با بیان اینکه سپاه آماده مقابله با هرگونه تهدید و توطئه است ادامه داد: این نهاد مقدس آماده دفاع غیرمحافظه کارانه در برابر قتنه های نظامی، نظامی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جامعه است.

حجت الاسلام کاملی فر اضافه کرد: طرح برخی مباحث توسط دشمنان قسم خورده خارجی و فریب خوردگان داخلی، هیچگاه سپاه را دچار انفعال نکرده و در راه دفع از اسلام و انقلاب دچار تردید نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه اکنون سپاه فقط یک نیروی پادگانی نیست گفت: پایداری انقلاب و صیانت از دستاوردهای نظام مقدس اسلامی رسالت این نهاد است.

این مقام مسئول با اشاره به نقش موثر سپاه در تشکیل جبهه مقاومت اسلامی در منطقه گفت: نسل جدید و جوانان سپاهی و بسیجی کشورمان الگو و الهام بخش ملت‌های منطقه شده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا عصبانیت دشمن از سپاه پاسداران انقلاب را ناشی از توانمندی ها و قدرت سپاه در سازماندهی جهان اسلام بخصوص علاقمندان به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت  در خاورمیانه و جهان اسلام هست.

کاملی فرد ادامه داد: نسل جدید سپاه نیز همچون نسل های قبلی آماده دفاع غیر محافظه کارانه از ارزشهای انقلاب اسلامی است که نمونه های آن چون شهید حججی از رویش های آن هست.

وی با بیان اینکه برخی نشست های بصیرتی و سیاسی سپاه را دارای اشکال می دانند و انگ دخالت در سیاست می دهند افزود: به صورت طبیعی هرکس که در مسیر ولایت حرکت کند مورد حمایت و تایید سپاه خواهد بود که برای سپاه افتخار هست که در مسیر ولایت حرکت کند.

 

گفتنی است در پایان مراسم از مربیان نمونه عقیدیتی سیاسی سپاه سراب تجلیل به عمل آمد

 

همچنین ببینید

تمام عزت کشور در منطقه مدیون خون پاک شهداست

به گزارش صدای سراب, حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر اکرمی در یادواره شهدای آبروی محله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.