فرماندار سراب خواستار تخصیص کامل بودجه برای مسیر سراب به نیر شد / جاده سلامت نیازمند توجه دولت برای توسعه ظرفیت گردشگری شهرستان هست

فرماندار سراب وجود آبهای مناطق گردشگری در سراب را از مزیت ها و پتانسیل های گردشگری سراب عنوان و ابراز داشت: احداث جاده سلامت که به تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان رسیده دارای مشکلات زیادی است و دغدغه مسئولین نیز می باشد که امید است دولت با توجه ویژه به این منطقه گام مهمی در توسعه ظرفیت گردشگری سراب ایفا کند و با توجه ویژه رئیس جمهور در اعتبارات در نظر گرفته برای استان این پروزه نیز مد نظر قرار گیرد.

به گزارش صدای سراب, علی بدر شکوهی ، فرماندار سراب در جلسه شورای اداری شهرستان سراب که با حضور مجید انصاری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد با ارائه گزارشی از توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان سراب اظهار داشت: سراب  به واسطه قرار گرفتن در موقعیت خاص و در بین دو رشته کوه بزقوش و سبلان دارای آبهای گرم با خواص درمانی و مناطق بکر گردشگری است که نیازمند توجه دولت برای سرمایه گذاری و بهره برداری است.

وی افزود:  امروز سراب پذیرای مسافران از اقصی نقاط کشور هست ولی متاسفانه به علت نبود برخی زیرساخت ها امکان پذیرایی از میهمانان میسر نیست.

بدرشکوهی وهی ادامه داد:  به طور میانگین سالانه بالغ بر ۱۵ میلیون نفر از مسیر سراب که به عنوان کلیدر استان های شمالی است  گذر می‌کنند که این ظرفیت عظیم  می تواند موجب شکوفایی منطقه شود.

وی با بیان اینکه سراب با دارا بودن بالغ بر یک میلیون راس دام و زمین های کشاورزی حصل خیز از تولیدکنندگان برتر لبنیات, گوشت و محصولات کشاورزی در کشور هست خواستار توجه به دامداری و کشاورزی منطقه شد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان سراب با اشاره به محدودیت منابع مالی در دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: علی رغم وجود تمام محدودیت ها و در سایه تلاش های مدیران شهرستانی بیمارستان ۲۲۵ تختخوابی سلام به بهره برداری رسیده و کلینیک تخصصی نیز در کنار آن در این دولت احداث شده که جای تقدیر دارد.

بدرشکوهی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد مردم شهرستان  در روستاها زندگی می‌کنند توجه به راه های روستایی را از ملزومات اساسی در شهرستان سراب خاطر نشان کرده و افزود: موضوع راه از اساسی ترین مشکلات روستاییان منطقه است.

وی با تاکید دوباره بر عبور  بیش از ۱۵ میلیون مسافر از مسیر سراب،  خواستار تخصیص کامل بودجه برای مسیر سراب شد و بودجه لازم برای احداث این مسیر را ۲۲ میلیارد تومان عنوان کرد.

فرماندار سراب وجود آبهای مناطق گردشگری در سراب را از مزیت ها و پتانسیل های گردشگری سراب عنوان و ابراز داشت: احداث جاده سلامت که به تصویب سند تدبیر و توسعه شهرستان رسیده دارای مشکلات زیادی است و دغدغه مسئولین نیز می باشد که امید است دولت با توجه ویژه به این منطقه گام مهمی در توسعه ظرفیت گردشگری سراب ایفا کند و با توجه ویژه  رئیس جمهور در اعتبارات در نظر گرفته برای استان این پروزه نیز مد نظر قرار گیرد.

رییس شورای اداری شهرستان سراب در پایان با اشاره به ظرفیت نفلین سینیت سراب گفت:   بیش از ۳ میلیاردتن نفلین با خلوص بیش از ۲۰ درصد را سراب در خود جای داده که تکمیل این پروژه به اشتغال مستقیم ۲۰۰۰ نفر و غیرمستقیم بیش از ده هزار نفر منجر خواهد شد.

وی در  پایان خواستار تعیین تکلیف و اجرایی شدن پروژه نفلین سینیت سراب که از آن به عنوان نفت آذربایجان یاد می شود شد.

انتهای پیام/ح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.