سرخط خبرها

تاکید دادستان سراب برای تشکیل دفتر پلیس فتا در شهرستان/ اخبار قضایی تا عدم قطعیت نباید منتشر شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سراب با اشاره به افزایش بستر های فضای مجازی بر لزوم ایجاد دفتر پلیس فتا در شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: ایجاد دفتر پلیس فتا در شهرستان سراب از مطالبات دادگستری است که به مراجع مربوطه انتقال داده شده است.

به گزارش صدای سراب, سید احمد علیانسب دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سراب در نشست صمیمی با اصحاب رسانه شهرستان سراب با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم از وظایف تعریف شده قوه قضاییه هست ابرازداشت: در این رابطه معاونت پیشگیری از وقوع جرم با پخش برنامه های تلویزیونی, نصب بنرها و پیامک ها و … اقدام به افزایش اطلاعات قضایی جامعه می کند که نقش ارزنده ای در پیشگیری از وقوع جرم دارد.

وی با بیان اینکه دادگستری و قوه قضاییه تا زمانی که افراد در چهارچوب قانون حرکت کنند حامی انان هست خاطرنشان کرد: آگاهی بخشی به افراد در حوزه جرایم قضایی می تواندمنجر به کاهش جرم شود.

علیانسب با اشاره به افزایش بستر های فضای مجازی بر لزوم ایجاد دفتر پلیس فتا در شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: ایجاد دفتر پلیس فتا در شهرستان سراب از مطالبات دادگستری است که به مراجع مربوطه انتقال داده شده است.

دادستان سراب در ادامه گفت: اخبار مربوط به کشفیات و دستگیری ها و برخی جرایم لزومی برای انتشار ندارد چرا که موجب نگرانی جامعه می شود و البته در این میان تا زمانی که جرمی قطعیت پیدا نکرده نباید منتشر شود و انتشار آن باید با هماهنگی دادستانی صورت پذیرد.

این مقام قضایی در پایان بر لزوم انتشار اخبار امید آفرین در حوزه قضایی نظیر سازش بین طرفین, حضور مدرم در آزادی زندانیان و جشن گلریزان و … تاکید کرد.

گفتنی است در ادامه تیغی, یکی از قضات شهرستان سراب خواستار ایجاد کانال اطلاع رسانی در حوزه قضایی و انتشار پیام های آگاهی بخشی در حوزه قضایی شد.

وی در ادامه بر ورود اصحاب رسانه برای کمک به محرومین  و زندانیان محکومین مالی تاکید کرده و در این راستا برای همکاری قول مساعد داد.

انتهای پیام/ح

همچنین ببینید

۱۴۶۱۰ روز اقتدار مظلومانه در برابر بدخواهان انقلاب اسلامی/بهمن تماشایی دیگر در سراب رقم خورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.