یک فعال اقتصاد مقاومتی شهرستان سراب مطرح کرد:

حمایت از تولید ملی با شعار محقق نمی شود/ سودهای بالای بانکی مانع تحقق اقتصاد مقاومتی

یک تولید کننده موفق لبنیات در شهرستان سراب گفت: تا زمانی که تعادل بین سود و بهره بانکی ایجاد نشود کارخانه های کشور همین وضعیت را خواهند داشت و امروز بهره های بالای بانکی کمر تولید را شکسته است و مانع از جهش در تولیدات داخلی است.

به گزارش صدای سراب, به گفته کارشناسان اقتصادی حمایت از تولیدات داخلی سه ویژگی بارز جلوگیری از خروج ارز، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال را به همراه دارد.

همچنین برای رفع رکود نیز نیازمند حمایت از کالاهای ایرانی هستیم تا با نگاه به توانمندی ها و پتانسیل ها داخلی تبعات تحریم های اقتصادی دشمنان کارایی برای اقتصادمان نداشته باشد که این مهم بسیار مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است.

علاوه بر فرهنگ سازی در زمینه خرید کالای ایرانی برای رونق این بخش ضروری است تولید کنندگان با افزایش کیفیت خود زمینه ساز گرایش بیشتر افراد به این بخش شوند. در این میان دولت نیز وظایفی دارد که می تواند به این چرخه کمک کند.

با وجود مشکل بیکاری؛ افرادی هستند که خود دست به کار شده‌اند و برای خود و چندین نفر دیگر شغل ایجاد کرده‌اند تادر توان خود قدمی برای رونق اقتصادی در خانواده‌ای برداشته باشند.

 مظفر رمضانی هیئت مدیره شرکت لاله سبلان که با برند مسرت شناخته می شود فردی  است که با یک اراده جدی کار خود را با فروش زمین هایی در تهران  در زمینه تولید انواع محصولات لبنی آغاز کرده است.

وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از سال ۸۸ کار تولید لبنی را با محصولات پنیر پیتزا, پنیر محلی گاوی و گوسفندی, کره و خامه آغاز کردیم .

رمضانی اظهار داشت: گرانی و هزینه های تولید بالا از یک طرف و از طرفی حمایت چندانی از تولید نمی شود و در آشفته بازار بسیاری از شرکت ها ورشکست می شوند و شرکت ما به علت اینکه تولید کمتری دارد توانسته پابرجا بماند.

این تولید کننده موفق با تقدیر از مسئول بسیج سازندگی و مجموعه بسیج شهرستان از وام های حمایتی بسیج که طولانی مدت هستند و در آشفتگی بازار نقش موثری را در راستای تولیدات شرکت ایفا کرد تقدیر کرد.

هیئت مدیره شرکت سبلان بهره های بالای بانکی را از موانع بزرگ تولید عنوان و خاطرنشان کرد: این شرکت نیاز به چند دستگاه دارد که با تامین اعتبار صد میلیونی برای چند نفر دیگر نیز اشتغالزایی صورت می گیرد ولی توانایی شرکت برای وام های با بهره زیاد نیست.

وی افزود: در حوزه مشکلات کاری شرکت آریا لبن هم در گیر همان مشکلاتی است که سایر واحدهای تولیدی با آن دست و پنجه نرم می کنند که این مشکلات باعث تعطیلی بیش از ۳۰ واحد از مجموع ۳۵ واحد تولیدی در شهرک صنعتی سراب شده است.

این تولید کننده ادامه داد: علت این تعطیلی ها رکود و علی الخصوص بهره های بانکی است که با ۷ درصد سودی که داریم ۲۱ درصد سود بانکی می پردازیم که هیچ توازن و تعادیلی در آن مشاهده نمی شود.

مدیر عامل شرکت لاله سبلان اظهار داشت: تا زمانی که تعادل بین سود و بهره بانکی ایجاد نشود کارخانه های کشور همین وضعیت را خواهند داشت.

رمضانی با بیان اینکه چشم انداز خوبی برای لبنیات شهرستان سراب می بیند گفت: این چشم انداز در صورتی به وقوع می پیوندد که دولت حمایت خود را با تزریق نقدینگی کم بهره و کاهش سودهای بانکی در حوزه تولید عملی سازد.

این فعال اقتصاد مقاومتی با اشاره به علاقه خود به تولید خاطرنشان کرد: زمینی در تهران داشتم که اگر می ماند در حال حاضر ارزش مالی بالایی نیز داشت ولی همیشه معتقد به تولید و اینکه دست گیر چندین خانواده باشم و اکنون ۱۴ نفر به صورت مستقیم در این واحد شاغل بوده و نان به خانواده می برند.

 

دارایی و قوانین دست و پاگیر در مقابل جریان تولید !

رمضانی در ادامه با بیان اینکه دارایی با در اخذ دارایی سود و زیان را در نظر نمی گیرد اظهار داشت: گاه متمم هایی که بی حساب از دارایی به شرکت تحمیل می شود برای تولید ممانعت ایجاد می کند.

وی اظهار داشت: برای مثال بنده در سال ۸۸ کارخانه را خریداری کردم و دارایی برای بنده مالیات سال ۸۶ را فرستاده که در این تاریخ شیر خام فروخته اید.

رمضانی با بیان اینکه  دولت باید حمایت از تولید داشته باشد نه اینکه با قوانین بی مورد برای تولید ممانعت ایجاد کند اظهار داشت: در مورد دیگری رای به نفع کارگری داده شده که در سال ۸۶ در این واحد مشغول بود و با وجود اینکه بنده کارخانه را در سال ۸۸ خریداری کردم جریمه بیمه آن کارگر را نیز که بالای ۱۴ میلیون تومان هست به من تولید کننده تحمیل کرده اند.

 

این تولید کننده موفق در پایان راز موفقیت یک کارگاه را نظارت مستقیم مدیر عامل و حضور مستقیم در بطن کار عنوان کرد.

همچنین ببینید

راهپیمایی محکومیت اقدامات آمریکا علیه سپاه پاسداران در سراب برگزار شد

ترامپ در یک حرکت ناآگاهانه سپاه را قهرمان ملت ایران کرد و از مجلس و دولت تا کودک و نوجوان کشورمان را به سمت حمایت از سپاه سوق داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.