آخرین خبرها
در مسیر روستای گردشگری شالقون / شالقون, بهشت آذربایجان با آب گرمی در دامنه بزقوش

در مسیر روستای گردشگری شالقون / شالقون, بهشت آذربایجان با آب گرمی در دامنه بزقوش

به گزارش صدای سراب, روستای شالقون باحدود بیش از ۲۰۰خانوار جمعیتی در حدود ۲۵۰۰ نفر دارد ودر ۱۸کیلومتری شهرستان سراب واقع گردیده. دارای تابستانی بی نهایت مطبوع وزمستانی سرد است.

محل ییلاق بسیاری از روستاییان مهاجرت کرده به شهرهای اطراف و یا مرکز می باشد.اقتصاد آن بر پایه کشاروزی ودامپروری است . در سالهای اخیر طبیعت بکر آن بسیاری را جذب خود کرده که بیم تخریب طبیعت نیز دور از انتظار نیست .

آبگرم شالقون یکی از قدیمی ترین آبگرمهای منطقه ودارای خواص درمانی است که متاسفانه طی سالهای اخیر علی رغم توسعه اقتصادی و انسانی به همان شکل سنتی و رو باز باقی مانده است . از قدیم الایام باغات میوه شالقون در منطقه معروف بوده است.

این امر در سالهای اخیر باکاشت باغهای جدید میوه با محوریت کشت سیب رواج بیشتری پیدا کرده است. روستا از دو قسمت کوچک وبزرگ با طوایف خاص خود تشکیل شده است. با پیشرفت های حاصل شده و ورود امکاناتی از قبیل برق، آب ،گاز،راه آسفالت،پست ومخابرات و پست بانک و… انتظار میرفت روند مهاجرت کند یا متوقف گردد .

لیکن تمکین روستاییان به اصول اولیه کشاورزی نوین از قبیل یکپارچه سازی اراضی و استفاده از روشهای جدید آبیاری و تکنولوژی دامپروری واحداث گلخانه باعث پیشرفت این روستا نسبت به روستاهای اطراف گردیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.