آخرین خبرها
موحدین شهردار سراب: ۳۰۰۰ اصله درخت چنار در حاشیه کمربندی علامه امینی کاشته می شود

موحدین شهردار سراب: ۳۰۰۰ اصله درخت چنار در حاشیه کمربندی علامه امینی کاشته می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری سراب موحدین شهردار سراب از اجرای طرح کاشت سه هزار اصله درخت چنار در حاشیه کمربندی علامه امینی در راستای زیباسازی شهر و افزایش سرانه فضای سبز خبر داد.
این طرح طی تفاهم نامه همکاری مابین شهرداری سراب و اداره منابع طبیعی شهرستان با عنایت به اصل ۵۰ قانون اساسی و در راستای اجرای قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها اجرایی می گردد.
موحدین ضمن تقدیر و تشکر از حمایتها و پیگیری های مستمر دکتر داوودی نماینده محترم شهرستان در راستای انعقاد این تفاهم نامه و تامین نهال ها افزود: فرهنگ سازی در خصوص توسعه فضای سبز به ویژه فضای سبز عمومی از نیازهای جامعه کنونی بوده است و مشارکت شهروندان در توسعه و نگهداری مطلوب آن ضروری است. وی اظهار کرد: همه باید از منابع طبیعی که امانتی در دستان ماست، نگهداری کنند تا آن را به دست آیندگان برسانیم.
مهندس موحدین افزود: چنار درخت بزرگ و زیبایی ست با تنه مستقل، تاجی گسترده و شاخه های قوی و خزان کننده. این ویژگی ها موجب شده اند تا چنار در ردیف مهمترین درختان سایه دار پارکها و حاشیه خیابانها قرار گیرد.
بلندی درختان چنار در گونه های مختلف کم و بیش متفاوت است ، قطر تنه چنار نیز زیاد است و در برخی گونه ها ارتفاع آن به بیش از ۲۰ متر نیز میرسد. ریشه اصلی چنار از ابتدای رشد قوی و عمیق در خاک فرو میرود و در سنین بالا میتواند تا ۴متر در خاک فرو رود و از رطوبت عمق خاک استفاده نماید .
شاخه ها از ارتفاع معینی از تنه منشعب می شوند و تاج درخت را بوجود می آورند در حالی که ساقه درختان چنار معمولا باریک و بلند و گاه کج و معوجند و با بالا رفتن سن درخت تنه اش صاف می شود و چشم اندازی زیبا ایجاد می کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.