پیام رییس بنیاد شهید سراب به مناسبت روز شهدا

مهرداد حیدرزاده ، رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان سراب طی پیامی به مناسبت روز شهدا نوشت.

به گزارش صدای سراب, حیدرزاده رییس بنیاد شهید شهرستان سراب به مناسبت روز شهدا طی پیامی نوشت:

سابقه اولیه نهاد مقدس بنیاد شهید به دوران آغاز قیام حضرت امام خمینی(ره) ومردم به سال ۱۳۴۲، باز می گردد.

بعد از قیام خونین پانزده خرداد ۱۳۴۲ گروهی از روحانیون انقلابی و مبارز و افراد نیکوکار به دستورحضرت امام (ره) ماموریت یافتند تا به امورات خانواده های شهدا رسیدگی کنند ، که این کار در طول سال های مقاومت و مبارزه ادامه یافت و در سال های۵۶ – ۵۷ ، دامنه وسیع تری پیدا کرد.

بعد از پیروزی انقلاب ، برای سامان دادن بیشتر به امور شهدا و خانواده های آنان ، با فرمان حضرت امام (ره) بنیادشهید انقلاب اسلامی به سال ۲۲/۱سفند/۱۳۵۸ بصورت رسمی کار خود را آغاز کرد که با شروع جنگ تحمیلی و بیشتر شدن تعداد شهیدان ، وظیفه و تکلیف بنیاد شهید سنگین تر شد.

مجموعه برنامه ها و رسالت های بنیادشهید احیا ، حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت طلبی ، زنده نگه داشتن یاد شهیدان و حفظ آثار آنان ، تجلیل و تکریم از خانواده های معظم شهیدان ، جدیت در امور فرهنگی خانواده های شاهد ، خوداتکایی و قانونمند کردن ارایه خدمات به آنان و بسیج امکانات نظام به منظور پراکندن عطر ملکوتی شهید وشهادت در جامعه ، مهم ترین اهداف ومحور فعالیت های این نهاد مقدس است.

 

سرانجام  در ۱۹ اردیبهشت سال ۸۳ بر اساس فرمان مقام معظم رهبری وهمچنین مصوبه شورای عالی طرح تجمیع نهادهای ایثارگری برای بکپارچه شدن توسط دولت مصوب شده و بنیاد جانبازان با بنیاد شهید انقلاب اسلامی تجمیع شده وبه نام بنیاد شهید وامور ایثارگران تغییر نام یافت وبنام روزبزرگداشت شهدا در تاریخ ایران اسلامی ثبت گردید .

۲۲ اسفند روز بزرگداشت و تکریم شهدا را به تمامی امت شهید پرور خصوصا خانواده های معظم شهدا وجانبازان و آزادگان عزیز تبریک عرض می کنم.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.