آخرین خبرها
جای خالی امضا دکتر یوسف داوودی پای طرح «اعاده (بازگشت) اموال نامشروع مسئولان»+ جوابیه دکتر داوودی/ نماینده سراب فردا طرح را امضا می کند

جای خالی امضا دکتر یوسف داوودی پای طرح «اعاده (بازگشت) اموال نامشروع مسئولان»+ جوابیه دکتر داوودی/ نماینده سراب فردا طرح را امضا می کند

به گزارش صدای سراب, تعداد امضاهای طرح #اعاده_اموال_نامشروع_مسئولان به ۱۸۰ رسیده است.

اسامی نمایندگان استان آذربایجانشرقی که طرح اعاده اموال نا مشروع مسئولین را امضاء کرده اند:
۱️⃣محمد اسماعیل سعیدی
۲️⃣ یعقوب شیویاری
۳️⃣ محمد حسن نژاد
۴️⃣ ضیاء اله اعزازی
۵️⃣ احمد علیرضا بیگی
۶️⃣ محمد حسین فرهنگی
۷️⃣ علی جلیلی
۸️⃣ رضا علیزاده

👈 از دکتر داوودی انتظار می رود این طرح را امضاء کنند چرا که که مرکز نظرسنجی دانشگاه تهران گفته %۹۰ مردم موافق طرح هستند!

بررسی‌ها نشان می‌دهد با اجرای طرح “اعاده اموال نامشروع مسئولان” امکان بازگشت حداقل ۱۵ هزار میلیارد تومان به خزانه کشور وجود دارد که می تواند صرف کاهش فقر و اشتغال جوانان شود.

در صورت تصویب این طرح هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار دهند و پس از بررسی‌ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت المال باز گردانند.

طبق طرحی که در سال ۹۴ در مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از رفت‌و برگشت‌های میان مجلس و شورای نگهبان تصویب شد مقامات و مسئولان باید پیش و پس از تصدی یک پست دارایی و اموال خود را به قوه قضائیه اعلام کنند اما در طرحی که نمایندگان اخیراً تدوین کرده اند چند ویژگی نسبت به طرحی که نمایندگان در مجلس هفتم برای بررسی اموال نمایندگان تدوین کردند دیده می‌شود که در شاخص‌ترین این موارد می توان به بررسی اموال حدود ۱۵ هزار مسئولی که از دهه ۶۰ شمسی تاکنون دارای پستی در جمهوری اسلامی بودند اشاره کرد که اگر مسئولی در این سال‌ها اموالی از طریق نامشروع به دست آورده‌ باشد باید به بیت‌المال بازگرداند.

نکته قابل توجه اینکه در این طرح قرار نیست از ابتدا بررسی داراییها شروع شده و به صورت یک به یک اموال و داراییهای ۱۵ هزار مدیر حال و گذشته کشور بررسی شود. بلکه بر اساس اطلاعاتی که در دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی مثل وزارت اطلاعات، سازمان بازرسی، حفاظت اطلاعات سپاه، دفتر بازرسی رهبری و قوه قضائیه وجود دارد، این رسیدگی انجام خواهد شد.

 

 

جواب:

 

جوابیه دفتر دکتر داودی(نماینده مردم شریف شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی)
با توجه به ماموریت دکتر داودی در خارج از کشور در زمان طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و ترافیک برنامه های مربوط به نفلین سینیت در رورهای اخیر ، این طرح در روز شنبه قطعا از جانب ایشان امضا خواهد .
دکتر داودی در طرح مطالبات بر حق مردم از مسئولین همواره پیش قدم بوده اند و کارنامه روشنی در این زمینه دارند .

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.