کلیه مراحل صدور سند الکترونیکی شده و درصد کلاهبرداری را به حداقل رسانده/ ۷۷۰۰ هکتار از زمین های منابع طبیعی سراب سند دار شدند

رییس اداره ثبت و اسناد شهرستان سراب از سنددار کردن بیش از ۷۷۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی و در دست اقدام بودن ۵۰۰۰ هکتار از راضی منابع طبیعی برای صدور سند خبر داد.

به گزارش صدای سراب، سید صابر موسوی در جلسه پیشگیری از وقوع جرم در دادگستری سراب با اشاره به موضوع جلسه اظهار داشت: وظیفه اداره ثبت, صدور سند هست که در موجب کاهش پرونده های دادگستری و کاهش اختلافات مزروعی می شود.

وی افزود: در برنامه ۵ ساله ششم سازمان ثبت اسناد کلیه مراحل ثبت را الکترونیکی کرده و احتمال جعل و کلاهبرداری را به حداقل رسانده و با توجه به پروژه شمیم محدودیت های اراضی دقیق سنجش می شود.

موسوی همچنین از حذف دفاتر اسناد خبر داده و خاطرنشان کرد: این موضوع نیز جرایم را به حداقل رسانده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در بحث آمار همچون سال گذشته در رتبه اول صدور سند در استان را دارا هستیم و هرماه حدود ۴۰۰ سند صادر می کنیم و در این لحظه در بحث سند دار کردن املاک روستایی بیش از ۹۰۰ سند ودر مجموع شهری و روستایی ۳۶۰۰ سند و فراتر از وظیفه انجام دادیم که امیدواریم نقش ارزنده ای در کاهش جرایم داشته باشد.

موسوی در ادامه از سنددار کردن بیش از ۷۷۰۰ هکتار اراضی منابع طبیعی و در دست اقدام بودن ۵۰۰۰ هکتار از راضی منابع طبیعی برای صدور سند خبر داد.

انتهای پیام/ح

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.