آخرین خبرها
احداث ۱۲ خانه محروم با همکاری کمیته امداد و سپاه در شهرستان سراب/ کمک های مردمی به محرومین در سراب چشمگیر هست

احداث ۱۲ خانه محروم با همکاری کمیته امداد و سپاه در شهرستان سراب/ کمک های مردمی به محرومین در سراب چشمگیر هست

به گزارش صدای سراب، اصلانی رییس کمیته امداد امام خمینی شهرستان سراب در جمع خبرگزاران شهرستان سراب با تبریک سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد ابراز داشت :این نهاد جهت رسیدگی به محرومین و دلسوزان واقعی انقلاب تشکیل شده است.

وی افزود: تاریخ دارای پیام های عبرت انگیزی است و برخی در آن همچون ستاره ای در ظلمت شب می درخشند و به ویژه در عالم اسلام این افراد بسیار هستند.

اصلانی ادامه داد: امام خمینی (ره) تمام رفتار و کردار خود را با تاسی از آموزه های اهل بیت علیهم السلام انجام می داد و نهایتا به جایی رسید که در عالم اسلام چون نگینی می درخشد.

رییس کمیته امداد سراب تشکیل کمیته امداد به دستور حضرت امام خمینی را الهام گرفته از سیره علوی عنوان و خاطرنشان کرد:نهاد کمیته امداد نهاد مقدسی است که زیر نظر مقام معظم رهبری اداره می شود.

این مقام مسئول با بیان برخی شبهات در رابطه با حسابرسی مالی در کمیته امداد خاطرنشان کرد: به جد می توان گفت که حساب و کتاب در این نهاد شفاف تر از سازمانی است چرا که با نذورات مردم سرو کار دارد و همه در قبال آن مسئولیتی الهی احساس می کنند.

وی در ادامه با ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد شهرستان سراب عنوان داشت: کمیته امداد در اصل یک نهاد مردمی است و البته دولت نیز توجهات ویژه ای به این نهاد دارد.

اصلانی ابراز داشت: مردم سراب در سایه اعتقادات دینی و مذهبی کمک های ویژه ای به محرومین و ایتام کرده اند که در سطح استان بی نظیر است .

رییس کمیته امداد خمینی سراب فقر زدایی را هنر این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد: امیدوارم این آرزوی بزرگ مقام معظم رهبری به عرصه ظهور برسد.

این مقام مسئول کمک به ۳۰۰ یتیم و ۵۰۰ دانش آموز و دانشجو را از اقدامات کمیته امداد سراب عنوان و خاطرنشان کرد: ۱۳ میلیارد تومان ماهانه به حساب مدد جویان سراب واریز شده و ۵۵۰ میلیون تومان برای احداث ۱۲ خانه و بازسازی برخی منازل افراد تحت پوشش هزینه شده است.

اصلانی برپایی اردوهای زیارتی مشهد مقدس و کربلا را از اقدامات این اداره عنوان و ابراز داشت: هزینه درمان تمام مدد جویان به مبلغ بیش از یک میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی پرداخت بیش از دو میلیارد تومان وام اشتغالزایی به مدد جویان و ایجاد اشتغال به ۱۶۵ نفر را از اقدامات اقتصادی این اداره عنوان کرد.

اصلانی در پایان کمک به جهیزیه ۱۲۷ نوعروس و دامادها، کمک به ایتام ، ارتباط با مراکزنیکوکاری را از اقدامات کمیته امداد سراب عنوان و بر حضور پرشور در جشن نیکوکاری تاکید کرد.
انتهای پیام/ح

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.