مدیر سابق هلال احمر شهرستان سراب:

جمعیت هلال احمر فارغ از هر نوع گرایش سیاسی است/ امیدوارم پروژه اداری- تجاری هلال احمر سراب عملیاتی شود

محمود اصلان پرویز مدیر خوشنام و باسابقه سرابی به عنوان معاون منابع انسانی جمعیت هلا احمر استان آذربایجانشرقی معرفی شد.

به گزارش صدای سراب, با خبر شدیم که محمود اصلان پرویز مدیر بومی موفق و با سابقه هلال احمر سراب که توانست با تدبیر و توانمندی براین ارگان مهم و اجتماعی تاثیرگذارشود.به تازگی راهی تبریزشده و از مدیریت هلال احمر سراب کناررفته است.

به جرات می توان گفت نمره ۲۰ سال مدیریت او بر هلال احمر نزدیک ۲۰ است .

درواقع هلال احمر سراب با نام او شناخته می شود او اداره ای را تحویل گرفت که امکاناتش درحد صفر بود اما اینک با ارتباطات اجتماعی موثر و دوندگی های بی وقفه این نهاد موثر و از ارکان های مدیریت بحران توانسته نقش مهم خود را بازیابد.

سعید کنعانی مدیر کل هلال احمر با انتخاب وی به عنوان معاونت منابع نشان داد که از هوش و ذکاوت وافری برخورداراست چراکه هنر مدیریتی، بهره گیری حداکثری از کمترین منابع است و اصلان_مدیریتی شهر ما توانسته بود نه درعالم خیال و حرف بلکه درعمل این هنر خود را اثرات نماید.

برای آقای یوسف منطق که ازافرادخوشنام سراب است آرزوی موفقیت درسمت رییس هلال احمر سراب داریم.

در ادامه مصاحبه با این مدیر شهرستانی را مرور می کنیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید

بنده محمود اصلان پرویز متولد ۱۳۴۵ کارشناس ارشد اصلاح نباتات و دانشجوی ترم پنج رشته اصلاح نباتات گرایش ژنتیک بیومتری هستم.

در مورد هلال احمر به مسئولیت خود بگویید

من از سال ۱۳۷۵ افتخار همکاری با جمعیت هلال احمر را داشته و تا سال ۹۶ رئیس شعبه شهرستان سراب بودم و نزدیک به ۲۲ سال در سراب خدمت کردم.

 

 از دوران مسئولیت خود بگویید

من تقریبا نیمی از عمر خود را در جمعیت هلال احمر را سپری و خاطرات تلخ و شیرین زیادی دارم ولی با توجه به خدمتگزاری به مردم فهیم شهرستان سراب خاطرات شیرین بسیار بیشتر از خاطرات تلخ است.

بنده در ۱۳۷۵ رئیس شعبه سراب شدم و  در اسفند ۷۵ زلزله اردبیل رخ داد و ۲۲ روستای منطقه صائین و شهرستان متاثر شدند, شهرستان سراب مبدا کمک رسانی به استان اردبیل شد که با توجه به تجربه بسیار کم بنده با همکاری صمیمی همکاران امداد  تجربه زیادی در این حادثه به دست آوردم.

حوادث ریز و ریز و درشتی در این مدت اتفاق افتاد از آن جمله می‌توان به سیل سال ۷۸ شهرستان سراب زلزله آذربایجان و زلزله بم اشاره کرد، در زلزله آذربایجان نماینده تام‌الاختیار مدیرعامل در شهرستان ورزقان شده و مسئول امدادرسانی منطقه ۹ در زلزله بم بودم .

 

ظاهرا قبلا هم مسئولیت هایی در سطح استان داشتید.

در سال ۸۲ با ۶ رای از محموع ۷ رای به عنوان رئیس شعبه شهرستان تبریز انتخاب شدم  که به بنا به دلایلی تشکیل نشد و به مدت سه و نیم سال سرپرست داوطلبان استان بوده و ۱٫۵ سال سرپرست معاونت اداری و پشتیبانی جمعیت استان بودم که از سال ۹۳ نیز بازرس استان می باشم که همگی  با حفظ سمت بودند.

در مورد مدیریت بحران و همکاری مسئولین با هلال احمر بگویید

مدیریت بحران در ابتدا تحت عنوان ستاد حوادث و سوانح تشکیل شده بود که این ستاد از اول با جدیت شروع به فعالیت نمود که جادارد از فرماندار وقت آقای اصغری که با تلاش فراوان ستاد حوادث و سوانح شهرستان را تشکیل داد قدردانی کنم و از ابتدا بنده دبیر این ستاد بودم که تا کنون با حمایت فرمانداران محترم ستاد حوادث با جدیت به فعالیت ادامه می‌دهد که در بین در مدیریت های بحران موفق  استان می باشد.

لازم میدانم از ائمه جمعه که تا کنون با انها بودم از جمله حاج آقا کمالی , رشتبری و اکرمی که توجه ویژه ای به جمعیت هلال احمر شهرستان داشتند قدردانی کنم.

در ادامه نیز لازم میدانم عرض کنم که هلال احمر فارغ از گرایش های سیاسی بوده و بر اصول هفتگانه ی بی غرضی, بی طرفی، استقلال و … استوار است که در طول مدیریتم نیز بر آن تکیه کزدم و با تمامی نمایندگان که توجه ویژه ای به هلال احمر کردند قدردانی می کنم که این عزیزان خدمات قابل توجهی به جمعیت هلال احمر شهرستان ارائه کردند, آقای انواری در احداث انبار امدادی و تجهیز اولیه جمعیت هلال احمر،آقای نصیر پور در احداث پایگاه امداد جاده ای و خودروهای امدادی تلاش زیادی کردند و سرکار خانم بهمنی در تکمیل پایگاه و انبار و اختصاص بودجه خارج از استان مساعدت زیادی نمودند آقای دکتر داوودی نیز تجهیزات امدادی و ارائه طرح جهت مجتمع جوانان و تبدیل ساختمان هلال احمر به ساختمان اداری، تجاری تلاش فراوان کردند که  امیدوارم عملیاتی شود.

اصلان پرویز ادامه داد: در کل بیشترین تلاش و مساعدت را سرکار خانم بهمنی به هلال احمر شهرستان کردند که صمیمانه قدردان همه این عزیزان هستم.

اما در مورد فرمانداران نیز که به نوعی نماینگان دولت هستند به علت اینکه جمعیت فارغ هست از گرایشات سیاسی, هیچ مشکلی با عزیزان نداشتم و همگی یار جمعیت بودند .

 

کلام اخر در مورد مسئولیت جدیدتان و مسئول جدید جمعیت هلال احمر سراب

بنده در حال حاضر مسئولیت معاونت منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر استان را بر عهده دارم که جا دارد از توجه و عنایت و حسن اعتماد مدیر عامل محترم استان جناب آقای دکتر کنعانی تشکر نمایم.

همچنین مسئولیت جمعیت هلال احمر سراب بر عهده آقای یوسف منطق می باشد که بومی شهرستان سراب, دارای تجارب ارزنده امدادی، و پا به  کار می باشد که به دلیل قبول مسئولیت جمعیت هلال احمر سراب قدردانشان هستم.

دست تمام تلاشگران و  امدادگران هلال احمر سراب را می بوسم و با قاطعیت اعلام می‌کنم اگر موفقیتی بوده به دلیل ایثار و تلاش این عزیزان بی ادعا بوده  فلذا از کلیه همکاران عزیزم در جمعیت هلال احمر سراب تشکر و قدردانی می کنم و از مردم با فرهنگ شهرستان سراب تشکر و اگر قصور و  کوتاهی بوده عذرخواهی و طلب حلالیت می نمایم.

انتهای پیام/ح

 

 

همچنین ببینید

بارش برف موجب مسدود شدن راه ۱۰ روستای شهرستان سراب شد

بارش برف موجب مسدود شدن راه ۱۰ روستای شهرستان سراب شد به گزارش صدای سراب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.