آخرین خبرها
طرح جامع مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب در سال جدید با رویه متفاوت دنبال خواهد شد

طرح جامع مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب در سال جدید با رویه متفاوت دنبال خواهد شد

به گزارش صدای سراب،مهندس شکوهی، فرماندار شهرستان سراب در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب از ادامه اجرایی سازی طرح جامع مبارزه با مواد با رویه جدید خبر داد.
فرماندار شهرستان سراب با ابراز رضایت از عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال قبل و امسال گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراب عملکرد مثبتی از خود نشان داده که در سایه تلاش تک تک اعضا این امر میسر گردیده است.
فرماندار سراب ادامه داد: با وجود عملکرد مثبت، حوزه مواد مخدر و اعتیاد به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی اولویت دار مطرح است که این موضوع نیازمند تلاش مضاعف و وقت بیشتر و حرکت با برنامه ریزی هدفمند است.
مهندس شکوهی با تاکید بر داشتن نقشه راه برای ادامه مبارزه با مواد مخدر افزود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است نقشه راه و برنامه کار تدوین گردد و در مرحله بعد باید وحدت رویه تعریف گردد.
فرماندار سراب با اشاره به اجرایی سازی طرح جامع مبارزه با مواد مخدر در دو منطقه روستایی و شهری سراب ادامه داد: طرح جامع مبارزه با مواد مخدر برنامه جامعی است که به صورت پایلود در دو منطقه در حال اجرا است و برای حصول به نتیجه باید تمامی ادارات و اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر درگیر کار شوند و از ظرفیت خود مردم منطقه به درستی استفاده گردد.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم مردم به عنوان سرمایه اجتماعی ادامه داد: همراه کردن مردم منتج به نتیجه دلخواه خواهد شد چنانچه مسئولین با مردم ارتباط مستمر داشته باشند و به قضایا ورود کنند ۹۰ درصد قضیه حل خواهد شد.
فرماندار سراب تصریح کرد: آسیب های اجتماعی به نوعی مستقیم یا غیرمستقیم ارتباط با مواد مخدر دارد لذا لازم است آگاهی های لازم به مردم منتقل گردد و این موضوع نیازمند حساسیت بیشتر متولیان فرهنگی به موضوع مبارزه با مواد مخدر است.
فرماندار سراب خواستار راه اندازی کمیته کاری با مشارکت ادارات دخیل در امر مبارزه با مواد مخدر شد و خاطرنشان کرد: باید کمیته کاری مشترک با متولیان فرهنگی برگزار گردد و پژوهش های علمی صورت گیرد تا نسخه مناسبی برای جامعه نوشته شود.
وی در پایان از ادامه طرح جامع مبارزه با مواد مخدر در سایر نقاط و بخش های شهرستان و روستاهای شهرستان سراب خبر داد.

یک نظر

  1. با سلام و عرض ادب و احترام خدمت کارکنانو مدیریت سایت خوب صدای سراب
    احتراما بهاطلاع این فرماندار محترم برسانید که در روستاهای اطراف سراب شما ، ۹۰ درصد جوانان معتاد هستند و متاسفانه باید بگویم که ستاد مبارزه با مواد مخدر سراب هیچ کاری نمی کند و مثال گفته های من روستای هریس است که به جرات می توانم بگویم که تمام جوانان روستا معتاد هستند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.