با موسیقی مخالف نیستیم بلکه مخالف ابتذال و فحشا هستیم

به گزارش صدای سراب, جمعی از بانوان شاغل در ادارات با حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا اکرمی امام جمعه سراب به مناسبت دهه مبارک فجر دیدار و گفتگو کردند.
اکرمی  ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: اگر بشریت، عقل و توان الگوگیری درست از زندگانی حضرت فاطمه زهرا س را داشتند مشکلاتی که امروزه گریبانگیر خانواده ها شده اتفاق نمی افتد، پیغمبر بزرگوار روز عقد حضرت زهرا(س) به ایشان فرمودند: زهرا جان مسئول کارهای خانه شما هستید و تامین مایحتاج زندگی بر عهده علی ع می باشد و باید حضرت علی (ع) از شما راضی باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه زندگی های امروزی زبانا از زندگانی مطهر حضرت فاطمه زهرا الگوگیری می نمایند و همین موضوع عامل اصلی افتراق و جدایی در خانواده ها می باشد. زندگانی امروز زندگی فاطمی و علوی نیست و کسی به آن عمل نمی کند.

امام جمعه سراب با گرامی داشتن ایام الله دهه فجر اضافه کرد : ایام الله دهه فجر فرصتی برای تفکر در این موضوع است که قبل از انقلاب کجا بودیم و الان کجا ایستاده ایم؟ ۴۰ سال پیش در چه جایگاهی بودیم؟ و چه امکاناتی داشتیم و الان به برکت انقلاب اسلامی چه چیزهایی داریم؟

وی افزود: انقلاب اسلامی الگویی برای دیگر انقلاب ها و جنبش ها شد و برای اولین بار صدای مرگ بر آمریکا از ایران برخاست امروز آمریکا از ایستادگی و وحدت و ثمرات انقلاب اسلامی ایران واهمه دارد، با گرامیداشت دهه فجر به دنیا و مخصوصا استعمارگران جهان می فهمانیم میثاق جدانشدنی با خون شهدا، آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی بسته شده است با وجود دشمنی هایی که با ایران در دنیا وجود دارد ولی علی رغم این دشمنی ها و کارشنکنی ها ایران اسلامی پیشرفت چشمگیری داشته است.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سراب  با اشاره به فرموده امام خمینی (ره) که فرمودند:  نگذارید این انقلاب به دست نامحرمان و نااهلان بیافتد ادامه داد: عده ای سعی دارند مردم را نسبت به نظام بدبین کنند و دلسوزان نظام باید رأس امور قرار گیرند، مسئولین چنانچه جناحی عمل ننماید بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین اکرمی با اشاره به اجرایی سازی دستورالعمل عفاف و حجاب در سراب از بازرسی های عنقریب در راستای عفاف و حجاب خبر داد.

امام جمعه سراب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نفوذ اعتیاد در بین جوانان ادامه داد: باید زیرساخت های مربوط به ایجاد اشتغال جوانان فراهم آید. صرف ایجاد فضاهای فرهنگی و اوقات فراغت نمی توان انتظار کاهش اعتیاد را داشت.

اکرمی در خصوص اوقات فراغت تصریح کرد: بنده با ایجاد سینما، تفریحات سالم و موسیقی سالم مخالف نیستم بنده با فحشا مخالف هستم حتی مخالف رفتن خانم ها به ورزشگاه نیز نیستم به شرطی که خانم ها و آقایان ورزشگاه های مجزا داشته باشند.

امام جمعه سراب در خصوص موسیقی نیز ادامه داد: عده ای گمان می کنند موسیقی آرامش بخش است ولی سوال اینجاست چرا پس با وجود این همه موسیقی های مختلفی که در گوشی های همراه جوانان است هنوز آن آرامش لازم در هیچ کس ایجاد نشده است، اکثر موسیقی از رسالت اصلی خود خارج شده و به ابتذال کشیده شده است.

خبر از خانم شهبازی

انتهای پیام/ح

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.