شهید تراب صادقپور اولین شهید شهرستان سراب و تنها شهید انقلاب شهرستان سراب در سال 1325 در یک خانواده مذهبی در روستای قلعه جوق واقع در شمال شهرستان سراب متولد و سر انجام در سال 57 در جریان انقلاب اسلامی در شهرستان سراب به شهادت رسید. ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۲:۱۸ ب.ظ  | شماره خبر: 52419   

به گزارش صدای سراب, شهید تراب صادقپور اولین شهید شهرستان سراب و تنها شهید انقلاب شهرستان سراب در سال 1325 در یک خانواده مذهبی در روستای قلعه جوق واقع در شمال شهرستان سراب متولد شد.

در دوران کودکی با از دست دادن پدرش ایوب بار سنگین سرپرستی خانواده 5 نفری را عهده دار شد.

به همین دلیل از درس خواندن محروم شده  و به کشاورزی و کارگری پرداخت.

با اوج گیری انقلاب، ضمن آگاهی به مسئولیت و تعهد انقلابی خویش و با پیروی از فرامین رهبر کبیر انقلاب در راهپیمائی های برپا شده بر علیه رژیم شاه شرکت می جست.

وی صبح روزی که به شهادت رسیدند، استحمام کرده و غسل شهادت بجای آورده بودند.

روز 1357/8/15 در تظاهرات علیه رژیم سر سپرده پهلوی شرکت نموده و به هنگام درگیری با ماموران شهربانی به دست یکی از مزدوران شاه ملعون به عنوان اولین شهید انقلابی شهرستان سراب به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

وقتی خبر شهادتش به مردم رسید مردم سراب و قلعه جوق,  جنازه را به بیمارستان انتقال داده بودند که ماموران با احاطه کردن بیمارستان جنازه را تحویل نمی دادند که با ندادن جنازه, مردم به بیمارستان رفته و با ماموران درگیر شده و موفق به تحویل جنازه شدند و عصر آن روز پس از انتقال به زادگاهش در گلزار شهدای قلعه جوق به خاک سپردند.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.