کمبود پرستار از مشکلات اساسی حوزه سلامت شهرستان هست/تاکید نماینده سراب به ارتقای دانشکده علوم پزشکی سراب

به گزارش صدای سراب, یوسف داوودی نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی امروز در مراسم تکریم پرستاران نمونه شهرستان سراب ضمن تقدیر از زحمات تمام کسانی که در بهره برداری از بیمارستان جدید تلاش کردند اظهارداشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیگیر مسائل و مشکلات کارمندان حوزه سلامت به ویزه پرستاران زحمت کش هستند.

وی عمده مشکل پرستاران را تاخیر در پرداخت اضافه کاری و کارانه آنان عنوان و خاطرنشان کرد: کمبود پرسنل و نیرو در بیمارستان سراب از دیگر مشکلات حوزه سلامت در شهرستان هست که باید با افزایش ظرفیت پذیرش به خصوص نیروی بومی در دانشکده علوم پزشکی سراب مرتفع گردد.

داوودی پیشنهاد داد: تا مدیران دانشکده در اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پرستاری برای دانشکده علوم پزشکی سراب چندین برابر ظرفیت را تقاضا کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجانشرقی برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای پزشکان و پرستاران را از ملزومات رشته های مرتبط با حوزه سلامت, با توجه به پیشرفت های دانش پزشکی عنوان کرد.

نماینده سراب بر استفاده از ظرفیت بیمارستان قدیم برای بهره برداری از اتاق های عمل و سایر زیرساخت های آن تاکید و خاطرنشان کرد: بسیاری از پزشکان تغییر کاربری بیمارستان قدیم را به صلاح نمی دانند و باید برنامه ریزی لازم برای بهره برداری صحیح از آن بیمارستان صورت گیرد.

وی در پایان با ابراز خرسندی از تثبیت دانشکده علوم پزشکی سراب بر توسعه دانشکده و ارتقای آن به دانشگاه تاکید کرد.

انتهای پیام/ح

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.