به گزارش صدای سراب علی شکوهی در جلسه آموزش و ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران شهرستان سراب ضمن تقدیر از تمهیدات اداره کل راهداری برای ارتقای ایمنی موتورسواران ابراز داشت: بنا به شرایط اقلیمی شهرستان و با توجه به مزیت هایی که موتور سیکلت دارد، معایب آن نیز به لحاظ سلامتی برای راکبین یک تهدید به ...
تاریخ مخابره: شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۵:۳۶ ب.ظ  | شماره خبر: 52196   

به گزارش صدای سراب علی شکوهی در جلسه آموزش و ارتقای ایمنی موتورسیکلت سواران شهرستان سراب ضمن تقدیر از تمهیدات اداره کل راهداری برای ارتقای ایمنی موتورسواران ابراز داشت: بنا به شرایط اقلیمی شهرستان و با توجه به مزیت هایی که موتور سیکلت دارد، معایب آن نیز به لحاظ سلامتی برای راکبین یک تهدید به شمار می رود.

وی با تاکید بر ساماندهی موتور سواران به لحاظ آسیب پذیری بیشتر که به لحاظ ساختار فیزیکی موتور سیکلت اتفاق می‌افتد خاطرنشان کرد: هرچند زیرساخت هایی نظیر راه, نبود علائم رانندگی و روشنایی جاده ها باعث آسیب به موتورسواران می‌شود ولی عمده آسیب و فوت موتورسواران به علت نبود کلاه ایمنی است.

بدرشکوهی گفت:  آمار ناشی از جراحات و فوت های ناشی از  موتورسواری زیبنده کشور نیست و  تامین امنیت موتورسواران از دغدغه های کشور هست.

رییس شورای اداری شهرستان سراب اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد جمعیت ما در روستاها زندگی می‌کنند که به لحاظ سبک زندگی نیازمند استفاده از موتور در مسیرهای روستایی هستند و متاسفانه این افراد معمولا فاقد گواهینامه هستند که در تصادفات مشکل ایجاد می کند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان سلراب ادامه داد:  تصادف علاوه بر افراد خانواده را درگیر می کند لذا موتورسواران باید نسبت به اخذ گواهینامه, بیمه و مدارک اهتمام ورزند.

بدر شکوهی با تأکید بر استفاده از شبرنگ مناسب  و چراغ در مسیرهای روستایی از نبود برنامه درسی در آموزش و پرورش برای فرهنگ سازی در حوزه ترافیک ابراز تاسف کرده و عنوا کرد:قضور  و کوتاهی آموزش و پرورش را هیچ مرجعی نمی تواند جبران کند.

در ادامه جلسه آذرهوا بخشدار مهربان با بیان اینکه موتورسیکلت وسیله ای کاربردی و در عین حال خطر آفرین هست گفت:  حدود دو ماه پیش جلسه‌ای با حضور دهیاران در مهربان تشکیل و تاکید شد که  از محل اعتبارات دهیاری برای افرادی که گواهینامه گرفتند ملزومات ایمنی فراهم شود.

وی در پایان لزوم فرهنگ سازی برای ایمنی موتورسواران تاکید کرد.

انتهای پیام/ح

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.