به گزارش صدای سراب رضایی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی صبح امروز در جلسه آموزش و ارتقای  ایمنی موتورسیکلت سواران در شهرستان سراب گفت: امروز تصادفات یکی از چالش های مهم کشور است و  در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر جان خود ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۰:۱۴ ق.ظ  | شماره خبر: 52183   

به گزارش صدای سراب رضایی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان شرقی صبح امروز در جلسه آموزش و ارتقای  ایمنی موتورسیکلت سواران در شهرستان سراب گفت: امروز تصادفات یکی از چالش های مهم کشور است و  در سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر جان خود را در جاده‌ها و تصادفات از دست دادند و ۳۵۰ هزار نفر مجروح  شده و صدها هزار خانواده داغدار شدند.

وی هزینه درمان ناشی از تصادفات را میلیاردها تومان برآورد کرده و خاطرنشان کرد: در استان ما نیز روزانه چهار و نیم میلیارد تومان زیان ناشی ازتصادفات متحمل استان می شود.

رضایی ادامه داد: اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری در چندین حوزه در راستای کاهش تلفات جاده ای تلاش می کند که در حوزه  راه, با آسفالت و تجهیز و بهسازی تابلوها و راه اندازی سیستم های هوشمند,  در حوزه حمل و نقل با مدیریت و نظارت و ارائه تسهیلات و تحویل رایگان شبرنگ و در حوزه کاربر جاده ها با آموزش‌های مستمر و اجرای مانورهای آموزشی, تهیه و پخش فیلم های آموزشی و آموزش دانش آموزان و غیره تا کنون توانسته نقش موثری را ایفا کند.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جراحات ناشی از تصادف موتورسیکلت سواران در سال ۹۵  ۶۲ نفر و در ۷ ماهه سال جاری ۶۵ نفر بوده که این هشدار و زنگ خطری برای جامعه است.

وی از رشد حرکت موتور سیکلت ها در ساعات پایانی روز در جاده ها و همچنین افزایش موتور سیکلت به علت عدم تمکن مالی افراد که گاه منجر به استفاده افراد در جاده ها می شود ابراز نگرانی کرد.

رضایی به موتورسواران توصیه کرد در ساعت پایانی روز بدون لباس روشن و شب رنگ و همچنین بدون داشتن سیستم روشنایی در موتور از این وسیله استفاده نکنند.

وی همچنین داشتن تایرها و کفش مناسب, محافظ چشم و استفاده از دستکش تاکید کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد موتورسواران به علت جراحات ناشی از ناحیه سر و گردن و عدم رعایت نکات ایمنی و عدم استفاده از کلاه ایمنی فوت می کنند.

در پایان جلسه ضمن ارائه نکات ایمنی ضروری تصاویری دلخراش از حوادث  موتورسیکلت سواران نمایش داده شد.

گفتنی است در پایان جلسه به  موتور سواران پکیجی شامل کلاه ایمنی دستکش, شبرنگ به ارزش ریالی ۱۵۰ هزار تومان اهدا شد.

انتهای پیام/ح

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.