عدم برنامه ریزی جوان گرایی در کشور را که از شاخص های توسعه هست به یک تهدید تبدیل کرده

به گزارش های صدای سراب, علی بدر فرماندار سراب در جلسه ثبت وقایع چهارگانه شهرستان سراب با اشاره به اهمیت و ضرورت ثبت وقایع ۴ گانه اظهار داشت: عدم توجه به ثبت وقایع در جامعه مشکل آفرین هست. وی افزود: از الزامات برنامه‌ریزی برای جامعه ثبت وقایع و امار درست هست که عدم توجه به …

به گزارش های صدای سراب, علی بدر فرماندار سراب در جلسه ثبت وقایع چهارگانه شهرستان سراب با اشاره به اهمیت و ضرورت ثبت وقایع ۴ گانه اظهار داشت: عدم توجه به ثبت وقایع در جامعه مشکل آفرین هست.

وی افزود: از الزامات برنامه‌ریزی برای جامعه ثبت وقایع و امار درست هست که عدم توجه به این مقوله مسائل امنیتی به وجود می آورد.

بدر شکوهی صدور شناسنامه دبه اتباع خارجی را موضوعی عنوان کرد که در شهرهای مرزی امروزه مشکلات امنیتی را به وجود آورده است.

عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب  اعمال صحیح سیاست‌های جمعیتی را مبتنی بر آمارهای ثبتی وقایع چهارگانه دانست و بر روشنگری و اهمیت ثبت وقایع و آمار برای عموم جامعه تاکید و خاطرنشان کردک  اهمیت و نتایج حاصل از تحلیل های ثبت وقایع باید به بدنه اجتماع منتقل شود تا مردم نیز در ثبت وقایع به میدان بیایند.

رئیس شورای اداری شهرستان سراب گفت: گاهی در بعضی شهرها مشاهده می‌شود خانواده‌هایی حتی با وجود ۵ فرزند اقدام به دریافت شناسنامه فرزاندانشان نکرده اند که نشان از عدم روشنگری در جامعه هست.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان سراب جوان بودن جامعه را یکی از شاخص‌های توسعه عنوان کرده و افزود: متاسفانه به علت عدم برنامه ریزی در سالهای گذشته امروز جمعیت جوان کشور ما به یک تهدید برای کشور تبدیل شده است.

وی ادامه داد: اگر امروز سیاست‌های اجتماعی مناسبی در نظر گرفته نشود در آینده با مشکل پیری جامعه مواجه خواهیم شد و برای افراد پیر جامعه مشکلات درمانی خدماتی به وجود خواهد آمد.

بدر شکوهی اظهار داشت : کشورهای پیشرفته امروز مشکل پیری جامعه خود را به وسیله دلال های انسانی تامین و معمولاً افراد مجرد تحصیلکرده را به کشور خود می کشند.

فرماندار سراب در پایان بر هماهنگی و  تقویت اعضای شورای هماهنگی ثبت وقایع چهارگانه شهرستان تاکید کرده و بر استفاده از ظرفیت شورا دهیاری و بسیج در روشنگری نسبت به اهمیت آمار و ثبت وقایع تاکید کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.