به گزارش صدای سراب, حسین امیدوار رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سراب در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان سراب با ابراز تاسف از عدم همکاری دهیاران و شوراها با ثبت احوال درصد وقایع حیاتی شهرستان سراب اظهار داشت متاسفانه پزشکان نیز دست به علت فوق از عبارات تخصصی لاتین استفاده می کنند که مشکلاتی را برای ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۳:۰۰ ب.ظ  | شماره خبر: 52092   

به گزارش صدای سراب, حسین امیدوار رئیس اداره ثبت احوال شهرستان سراب در جلسه ثبت وقایع حیاتی شهرستان سراب با ابراز تاسف از عدم همکاری دهیاران و شوراها با ثبت احوال درصد وقایع حیاتی شهرستان سراب اظهار داشت متاسفانه پزشکان نیز دست به علت فوق از عبارات تخصصی لاتین استفاده می کنند که مشکلاتی را برای ثبت احوال به وجود می آورد.

وی با تاکید بر نصب بیلبوردهای تبلیغاتی برای فرهنگ سازی جهت تعویض شناسنامه و دریافت کارت ملی هوشمند اظهار داشت: در صورت عملیاتی شدن انقضا کارت های ملی برای افرادی که اقدام به تعویض کارت نکرده باشند ممکن است مشکلاتی به وجود آید.

امیدوار ادامه داد: تاکنون بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش مرکزی شهرستان سراب اقدام به هوشمند سازی کارت ملی کرده اند.

این مقام مسئول در ادامه با ارائه گزارشی از وقایع چهراگانه فوت,ولادت و طلاق و ازدواج در شهرستان سراب در ۹ ماهه سالجاری و مقایسه آن با مدت مشابه در سال قبل ابراز داشت: در ۹ ماهه سالجاری ۱۲۸۴ تولد در بخش مرکزی سراب ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹۳ مورد کاهش را نشان می دهد.

رییس اداره ثبت احوال شهرستان سراب از ثبت ۴۵۷ فوتی و کاهش ۲۷ نفری فوت نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی در ادامه با ابرازتاسف از کاهش ازدواج و افزایش طلاق در شهرستان خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه اول سال ۹۵ به تعداد ۱۰۸۲ مورد ازدواج ثبت شده بود که متاسفانه امسال در ۹ ماهه اول سال این امار با کاهش ۳۰۴ فقره ای به ۷۷۸ فقره رسیده است و در مقابل آن طلاق از ۱۱۲ فقره به ۱۳۲مورد رسیده و زنگ خطری جدی برای شهرستان هست.

امیدوار در پایان از صدور ۳۱۴۶ شناسنامه مکانیزه در این شهرستان خبر داد.

انتهای پیام/ح

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.