قالب وردپرس افزونه وردپرس

شهر فرهنگ پرور بدون رسانه ماند/سراب شهر بدون کیوسک مطبوعاتی

به گزارش صدای سراب, سراب شهری که اصالت بسیار زیادی در تاریخ کهن آذربایجان دارد و اندیشمندان بزرگی به مانند علامه امینی از این شهر برخاسته اند.

سراب در روزهای گذشته با اتفاقی عجیب روبرو شده است و حدود یک هفته ای می شود که بدون نشریه مانده است.

تنها کیوسک مطبوعاتی این شهر در گیر و دار مسائل اداری قربانی شده و این شهر تنها کیوسک مطبوعاتی خود را از دست داده است.

نکته جالب توجه صحبت های شهردار سراب مهندس موحدین است .شهردار سراب می گوید شهرداری سراب هیچ نقشی در برداشته شدن تنها کیوسک مطبوعاتی ندارد و از سوی یکی از نهاد های دیگر این اتفاق افتاده است.

موحدین می افزاید در تلاش هستیم خیلی زود این موضوع را حل و فصل کنیم این سخنان در حالی مطرح می شود که هنوز بعد از گذشت یک هفته هیچ اتفاق خاصی در این موضوع روی نداده است.

در همین زمینه یکی از فعالان رسانه ای می گوید مطبوعات رکن اساسی در فرهنگ سازی و روشنگری هستند اما متاسفانه در شهر ما مدیران کاملا در مقابل رسانه ها قرار گرفته اند و بجای اینکه ارتباط رسانه ها با مردم فرهنگ دوست سراب را تسهیل کنند در این راه سنگ اندازی می کنند .

به هر حال باید منتظر ماند و دید که آیا مدیران سراب خواهند توانست معضل بزرگ نبود رسانه های مکتوب در شهر خود را حل کنند یا نه.

 

یکی از کاربران در ارتباط با ما گفت: بیش از ۵ روز است که هیچ روزنامه ای به سراب وارد نمی شود ابتدایی ترین و فرهنگی ترین ابزار اطلاع رسانی در سراب موجود نیست لطفا به سمع و نظر مسئولین محترم برسانید  .

البته لازم به ذکر است که در سالهای اخیر عدم توجه و حمایت مسئولین از رسانه های محلی ۳ رسانه پرطرفدار , سراب فردا, پیام روز سراب و ۰۴۳۱ به تعطیلی روی آوردند که می شد با اندک حمایت مالی از تعطیلی آنها جلوگیری کرد.

انتهای پیام/ح

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

یک دیدگاه

  1. سیامک آرش آزاد

    باسلام ووخسته نباشید خدمت تلاشگران سایت صدای سراب
    واقعا جای تاسف دارد. شهرستتان سراب با این قدمت تاریخی اکنون اینگونه شده. این نشان میدهد مسولانمان چه در شهرستان سراب و چه مسولان فرهنگی در مرکز استان همچنان در خواب هستند و هیچگونه حمایتی از فرهنگ و هنر این شهرستان انجام نمیدهند.
    پیام روز سراب ، سایت سراب فردا, سایت ۰۴۳۱ خاموش شدند. مسولان فرهنگی خوشحال باشند و بخوابند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.