به گزارش صدای سراب, رئیس اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان سراب، با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد رقبات و موقوفات سراب سندار شده اند گفت : این شهرستان در تهیه و صدور اسناد وقفی رتبه نخست استانی را داراست . صابرموسوی افشار، طی مصاحبه ای با خبرنگار خبرگزاری ایرنا ،با تاکید بر صیانت و حفاظت ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۱:۱۸ ب.ظ  | شماره خبر: 51558   

به گزارش صدای سراب, رئیس اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان سراب، با بیان اینکه بالای ۹۰ درصد رقبات و موقوفات سراب سندار شده اند گفت : این شهرستان در تهیه و صدور اسناد وقفی رتبه نخست استانی را داراست .

صابرموسوی افشار، طی مصاحبه ای با خبرنگار خبرگزاری ایرنا ،با تاکید بر صیانت و حفاظت از موقوفات و بقاع متبرکه افزود : تا کنون حدود ۴۷۰ موقوفه و ۱۲۰۰ رقبه در این شهرستان وقف و ثبت شده است که در این مورد ۱۲۱۷ فقره سند صادر شده است .

وی، از کاهش ثبت وقایع ازدواج و افزایش آمار طلاق در دفترخانه های این شهرستان خبر دادگفت: در نیمه نخست سالجاری ۱۰۱ مورد طلاق ثبت شده که نسب به مدت مشابه در سال گذشته ۷ درصد افزایش دارد .

وی ادامه داد: میزان ازدواج طی شش ماه گذشته ۸۸۱ مورد بود که در مقایسه با سال گذشته ۱۶ درصد کاهش را نشان می دهد.

موسوی افشار، با اشاره به افزایش در آمد های ثبتی در این شهرستان اظهار کرد : در آمدهای اجرایی و سپرده های دریافتی در سالجاری ۲۸۷ درصد رشد دارد .

وی افزود : این درآمد ها شامل پرونده های وصولی ، حق الاجرا و حق الاحراج می باشد .

وی، در ادامه از اجرای طرح توزیع ابلاغیه های اجرایی واظهار نامه های تسلیمی توسط اداره پست دراین شهرستان خبر داد و افزود : به منظور تسریع در روند امورات ثبتی این طرح با مشارکت اداره پست طی قراردادی از اول آبان ماه درسراب اجرا می شود .

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک سراب،با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات ثبتی گفت : اجرای این طرح ،علاوه بر حذف فیزیکی گردش پرونده ها در دفاتر و ادارات،از مراجعات مکرر مردم و بروز تخلفات احتمالی جلوگیری کرده است .

وی افزود : در جهت ایجاد بانک اطلاعاتی و آرشیو سوابق بیش از ۶۵ درصد پرونده های موجود اسکن و به فایل الکترونیک تبدیل شده است .
خبرنگار: بهنام مجتهدی

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.