تاکید مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از بانوان کارافرین شهرستان سراب:
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از بانوان کارافرین شهرستان سراب با اذعان به این موضوع که در تهیه سند تدبیر و توسعه شهرستان سراب از نزدیک با قابلیت ها و پتانسیل شهرستان آشنا بوده اضافه کرد: کاملا با ظرفیت های و قابلیت ها و محدودیت های شهرستان آشنا هستم و تا جایی که می دانم دیدگاه و نگرش مثبت به حوزه فعالیت زنان وجود دارد. ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۳:۱۴ ب.ظ  | شماره خبر: 50992   

به گزارش صدای سراب,  مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از بانوان کارافرین شهرستان سراب با تاکید مطالبه گری بانوان و استفاده بهینه از فرصت ها گفت: امروزه عصر توسعه و ارتباطات است و لذا باید از زمان به بهترین نحو استفاده گردد و روحیه مطالبه گری در زنان تقویت گردد، زنان چنانچه به خود باوری برسند راه برای پیشرفت هموار تر می گردد.

وی با تاکید بر اشرافیت زنان به قابلیت ها و ظرفیت های شهرستان ادامه داد: مطمئنا عدم اطلاعات کافی نسبت به قابلیت های و ظرفیت های شهرستان مشکل ساز می شود لذا باید برای موفق عمل کردن در حوزه کارآفرینی باید دانش و اطلاعات خود را از شهرستان بالا برد.

اشراقی با اذعان به این موضوع که در تهیه سند تدبیر و توسعه شهرستان سراب از نزدیک با قابلیت ها و پتانسیل شهرستان آشنا بوده اضافه کرد: کاملا با ظرفیت های و قابلیت ها و محدودیت های شهرستان آشنا هستم و تا جایی که می دانم دیدگاه و نگرش مثبت به حوزه فعالیت زنان وجود دارد.

مدیر کل امور بانوان اضافه کرد: از آنجایی که امکان استخدام برای تمامی فارغ التحصیلان جامعه مهیا نیست لذا باید متقاضیان را به سمت کارآفرینی سوق گردد؛ و از آنجایی که بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان در روستاها مستقر هستند و زنان موتور متحرک در روستاها می باشند و نقش عمده ای در اقتصاد خانواده ایفا می کنند؛ و چنانچه بتوان جمعیت زنان را به سمت کارآفرینی هدایت کرد می توان به آینده شهرستان در زمینه کارآفرینی امیدوار بود .

مدیر کل امور بانوان استانداری با اشاره به استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی زنان در پست های مدیریتی ادامه داد: طبق فرمایش رئیس جمهور محترم که مصمم هستند در مناصب و پست های مدیریتی از زنان استفاده بیشتری گردد برای رسیدن به این مهم باید زنان تجارب خوبی کسب نمایند؛ زن موفق کسی است که توانایی مدیریت منزل و حیطه کار را توامان داشته باشد.

وی خطاب به کارشناس امور بانوان فرمانداری سراب ادامه داد: نشست های تخصصی هر سه ماهه با حضور افراد مطلع، دانشگاهیان و کارآفرینان مطلع تشکیل دهید و از تجارب آنها در زمینه سوق دیگر بانوان به سمت کارآفرینی استفاده نمایید.

اشراقی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: زنان باید در کنار همدیگر باشند تا در تقابل همدیگر ؛ همچنین با توجه به قابلیت های شهرستان در برگزاری نمایشگاه و جشنواره ها در زمینه فراورده های دامی لازم است بیشتر از این از قابلیت های شهرستان استفاده کنند و زنان بیشتر به سمت تاسیس تعاونی ها سوق داده شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات کارآفرینی زنان ادامه داد: برای حل مشکلات کارآفرینان باید از ظرفیت های دیگر دستگاه های اجرایی ، خیرین ، سازمان های مردم نهاد استفاده کرد و قبل از شروع کارآفرینی دوره های مهارت آموزی برای متقاضیان ترتیب داد.

اشراقی در پایان با اشاره به آسیب های اجتماعی از جمله کودک همسری تصریح کرد: در بسیاری از شهرستان های استان و همچنین شهرستان سراب موضوع کودک همسری شیوع دارد که با جدیت این موضوع از وزارت کشور و دفتر معاونت بانوان و خانواده رئیس جمهوری و امور بانوان و خانواده استانداری پیگیری می شود که در آینده نزدیک شاهد مصوبات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

این جلسه که با حضور بانوان کارآفرین، رابطین فرمانداری سراب تشکیل شده بود هر یک به بیان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خودپرداختند و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری با مساعدت فرماندار شهرستان سراب جهت حل سریع مشکلات بانوان کارآفرین تاکید کرد.

شایان ذکر است پس از پایان جلسه هم اندیشی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، تقی زاده معاون فرهنگی و امور جوانان، شیخ پور معاون فرماندار، کارشناسان استانداری، جهادکشاورزی، فرمانداری از محل پرورش ماهی خانم جوانی در روستای میرکوه دیدن کردند و از نزدیک در جریان حل مشکلات و مسائل این بانوی کارآفرین سرابی قرار گرفتند و قول مساعد جهت حل مشکل خانم جوانی دادند.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.