فرماندار سراب تاکید کرد:

لزوم نگاه سرمایه ای به مراکز آموزشی کشور/ برخی کشورها با جذب دانشجویان ایرانی اهداف بلند مدتی را دنبال می کنند

فرماندار سراب با ابراز تاسف از هزینه های گزاف تحصیل در برخی مراکز دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: نباید به مراکز آموزشی به عنوان یک مرکز هزینه ای نگاه شود بلکه بایستی یک دید کلان سرمایه گذاری بر این مراکز نهادینه شود.

به گزارش صدای سراب, علی بدرشکوهی, فرماندار شهرستان سراب در حاشیه بازدید از نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در دانشکده فنی علامه امینی شهرستان سراب در جزیان ظرفیت ها و کمبودهای این دانشکده قرار گرفت.

وی با اشاره به نقش موثر دانشگاه ها  و دانشجویان کار آفرین بر لزوم رشد و توسعه مراکز دانشگاهی و خدمات رفاهی برای دانشجویان تاکید کرد.

بدرشکوهی با ابراز تاسف از هزینه های گزاف تحصیل در برخی مراکز دانشگاهی کشور خاطرنشان کرد: نباید به مراکز آموزشی به عنوان یک نهاد هزینه ای نگاه شود بلکه بایستی یک دید کلان سرمایه گذاری بر این مراکز نهادینه شود.

عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب هزینه های کلان تحصیل در کشور را عامل مهاجرت دانشجویان و نخبگان به خارج از کشور عنوان و ابراز داشت: گاه هزینه های تحصیل در خارج کشور ده ها برابر کمتر از برخی مراکز در داخل کشور هست.

فرماندار شهرستان سراب به تبعالت فرهنگی مهاجرت دانشجویان اشاره و خاطرنشان کرد: برخی کشورها با فراهم آوردن امکان تحصیل برای دانشجویان ایرانی اهداف بلند مدتی را دنبال می کنند که تامین نیروی کار و نخبه و جوان یکی از این اهداف در کشورهایی است که به سمت پیری حرکت می کنند.

رییس شورای اداری شهرستان سراب با تاکید برلزوم افزایش ظرفیت خوابگاه دانشجویی در سراب اظهار داشت: برای دولت مقدور نیستکه تمام زیرساخت ها را فراهم اورد و اگر مقدور نیز باشد, تمام سرمایه گذاری در این حوزه مطلوب برای توسعه کشور نیست فلذا باید از همت خیرین و فرهنگ سازی در این حوزه غفلت نشود.

وی در پایان بر لزوم تدوین برنامه دراز مدت برای رسیدن به چشم اندازی مثبت مطابق مطابق سند چشم انداز  ۲۰ ساله در راستای نربیت نیروی نخبه در سراسر کشور و تدوین برنامه ای جدا در شهرستانها تاکید کرد.

انتهای پیام/ح

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.