فرماندار سراب:
فرماندار شهرستان سراب با ابراز تاسف از جایگاه نامناسب کشور در شاخص های جهانی در حوزه کارآفرینی با توجه به پتانسیل عظیم کارآفرینی در کشور ابراز داشت: متاسفانه فاصله زیادی با افق روشن داریم . ...
تاریخ مخابره: یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۳:۰۱ ب.ظ  | شماره خبر: 50964   

به گزارش صدای سراب, علی بدرشکوهی, فرماندار سراب امروز در جلسه هم اندیشی اقتصاد مقاومتی, ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از بانوان کار آفرین اظهار داشت: توسعه ای که آرزوی بشریت هست نیازمند سازوکار خاص و پیچیده هست و نقش بانوان در این سازو کار به عنوان نقش یک انسان اهمیت ویژه ای دارد.

وی اساس توسعه و لازمه آن را مجهز به دانش روز عنوان و ابراز داشت: فرقی بین زن و مرد در ایفای نقش به عنوان یک فرد جهت رسیدن به توسعه پایدار نیست.

فرماندار سراب با اشاره به نقش فرهنگ و ارزشهای دینی و رعایت موازین و اقتضاهای خاص زمانی خاطرنشان کرد: باید بستر مشارکت در چهارچوب ارزشها در جامعه فراهم شود.

رییس شورای اداری شهرستان سراب رعایت موازین شرعی در حوزه اشتغال و اجتماعی را موثر عنوان و گفت: برخلاف تبلیغات سوء, رعایت ارزشها نه تنها موجب محدودیت نمی شود بلکه زمینه ایجاد تعالی در جامعه را فراهم می کند.

وی ایجاد حس نیاز در بین عموم را لازمه توسعه عنوان و اظهار داشت: متاسفانه در ایجاد این حس در جامعه ضعف عملکردی داریم و البته نقش بانوان در این مهم موثر و جایگاه ویژه ای دارد.

بدرشکوهی با اشاره به نقش حضور موثر افراد و بانوان در جامعه اظهار کرد: مطالبه گری در حوزه فرهنگی, سیاسی و اجتماعی و … با حضور موثر در جامعه ممکن هست.

وی به نقش مهم بانوان در طول تاریخ اشاره و ابرازداشت: نقش بانوان در دوران دفاع مقدس نگینی زرین  و الگویی بزرگ برای جامعه زنان کشور هست .

عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب با ابراز تاسف از جایگاه نامناسب کشور در شاخص های جهانی در حوزه کارآفرینی با توجه به پتانسیل عظیم کارآفرینی در کشور ابراز داشت: متاسفانه فاصله زیادی با افق روشن داریم .

فرماندار سراب به معضل قاچاق کالا که اشتغال را با چالش جدی مواجه کرده اشاره کرده و گفت: ورود برخی کالا ها که در تولید آنها فناوری پیچیده ای هم نیاز نیست شرم آورر هست.

بدر شکوهی به نقش دولت تدبیر در مبارزه با قاچاق اشاره و از روند مثبت در کشور که به سمت مبارزه با موانع تولید می رود ابراز رضایت کرد.

وی در پایان به لزوم ورود مراکز دانشگاهی و پژوهشی به مبحث اشتغال و ارائه راههای توسعه و کار آفرینی تاکید کرد.

در ابتدای جلسه لیلا شهبازی مسئول امور کمیته بانوان شهرستان سراب با ارائه آماری از وضعیت و تعداد بانوان سراب و دغدغه شغلی بانوان و دانشگاهیان خاطرنشان کرد: هرچند دولت وظیفه کارآفرینی و اشتغال برای فارغ التحصیلان را دارد ولی منابع محدود این مهم را علنا با چالش مواجه کرده است.

شهبازی لازمه کارآفرینی را آموزش های متناسب با نیاز روز عنوان و خاطرنشان کرد: خانواده های غیر مرفه امروز با توجه به روی آوردن به کار و اشتغال و کارآفرینی امروز در جامعه موفق تر هستند.

وی صرف روی آوردن به صنایع دستی را از معضلات کارآفرینی در حوزه اشتغال بانوان عنوان کرده و تشکیل تعاونی برای کارآفرینی را در بین بانوان مثبت ارزیابی کرد.

 

انتهای پیام/ح

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.