سرپرست شهرداری سراب:
سرپرست شهرداری سراب به مشکل دوباره کاری در حوزه آبروگذاری و پیاده روهای شهر در سالهای گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در انجام کارهای عمرانی بر اصل کیفیت متمرکز شدیم تا حداق ده سال نیاز به دوباره کاری نیاز نباشد و کارهای عمرانی در تمام شهر انجام گیرد و صرفا به مراکز شهر متمرکز نشود. ...
تاریخ مخابره: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۰:۲۰ ب.ظ  | شماره خبر: 50957   

به گزارش صدای سراب, علیپور سرپرست شهرداری سراب در گفتگو با خبرنگار ما با ارائه گزارشی از عملکرد دو ماهه خود در عرصه عمران شهر سراب اظهارداشت: با توجه به محدودیت فصل کاری در سراب بعد از انتخاب به عنوان سمت سرپرستی بلافاصله و بدون فوت وقت کارهای عمرانی و آسفالت ریزی را در شهر به جد پیگیر و انجام دادیم.

وی با اشاره به اهمیت توجه به نیروی کار و نیروی انسانی به عنوان محور توسعه و تحول ابراز داشت: امسال هیچ یک از افراد به کارگیری در شهرداری به علت فصل سرما کنار کذاشته نشده و در حال حاضر نیز این افراد به صورت جهادی در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

علیپور توجه و بهسازی به پارک شهید بهشتی را با حذف نرده ها به علت نبود جلوه بصری مناسب, ساماندهی آمفی تئاتر, بهسزی فواره و آب نما و حوض پارک, و ساماندهی گوشه و کنار پارک در دو ماه اخیر را از اقدامات ضروری انجام گرفته در این پارک عنوان کرد.

سرپرست شهرداری سراب با اشاره به اعتراض برخی همشهریان نسبت به آلایندگی کارخانه آسفالت اظهار داشت: این آلایندگی به علت استفاده از مصالح نامناسب ایجاد می شد که با استفاده از خاک لای روبی شده از کف رودخانه تاجیار این مشکل رفع شده و مصالح مورد نیاز این کارخانه تا سه سال تامین شده و با توجه به بهره گیری از ظرفیت شهرستانی و نظر مساعد اداره منابع آب شهرستان نهایت توجه به اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار گرفته است.

وی آسفالت ریزی به مقدار ۷۰ هزار متر مربع با هزینه ای بالغ بر  میلیارد ریال در دوماه اخیر, آبروگذاری به طول ۵ هزار متر با رعایت اصول فنی مهندسی و با بهره گیری از ماشین آلات تراش آسفالت که موجب کیفیت بالای آسفالت ریزی شده و از هزینه های اضافی بهسازی آبروها جلوگیری می کند را خدمتی برای همشهریان عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت اعتماد اعضای شورای شهر نهضت آسفالت ریزی براساس اولویت بندی محلات و خیابنها انجام خواهد گرفت.

علیپور بهسازی خیابان شهید .ثاقی, خیابان پشت کلانتری ۱۱, خیابان شهید پاشازاده, پشت هنرستان, جهادهای ۲و۳, کوی پاسداران و … را از اولویت های اصلی و آتی شهرداری عنوان کرده و گفت: تراشه های آسفالت خیابانها در محلی دپو شده و در فصل زمستان در برخی محلات به عنوان آسفالت سرد مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

وی به مشکل دوباره کاری در حوزه آبروگذاری و پیاده روهای شهر در سالهای گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در انجام کارهای عمرانی بر اصل کیفیت متمرکز شدیم تا حداقل ده سال نیاز به دوباره کاری نیاز نباشد و کارهای عمرانی در تمام شهر انجام گیرد و صرفا به مراکز شهر متمرکز نشود.

علیپور توجه به مصالح خریداری شده برای عمران در شهر را به علت شرایط اقلیمی سراب ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: چگونه می شود در برخی مناطق سردسیر کشور و حتی کشورهایی چون روسیه کف پیاده روها و مصالح سالها دوام می آورد ولی در سراب معمولا نیروی کار مداوم در حال بهسازی کارهای انجام شده هستند.

سرپرست شهرداری سراب با بیان اینکه در مدت دو ماه اخیر در مناطق کم برخوردار سراب نیز کارهای عمرانی انجام شده از زنگ آمیزی درختان به علت ایجاد جلوه بصری خبر داده و گفت: این اقدام صرف یک رنگ امیزی نبوده بلکه نوعی پوشش برای حفظ درخت, مقاومت دهی و کاهش آفات درختان هست.

وی  از آغاز لوله گذاری جهت آبیاری فضای سبز کمربندی علامه امینی به جهت واقع شدن در مسیر گردشگران و مسافران خبر داده و گفت: در این راستا یکی از چاههای آب شهرداری احیا شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و همچنین با آبیاری قطره ای ضمن ایجاد جلوه زیبای شهری از نیروی انسانی کمتری نیز در این حوزه استفاده خواهد شد.

علیپور در پایان استفاده از ظرفیت خیرین در حوزه زیباسازی شهر را در طول تاریخ شهرداری سراب بی سابقه عنوان و ابراز داشت: خیرین پای کار آمده اند و به همت دو تن از خیرین یک حلقه چاه عمیق به عنوان یک منبع استراتژیک در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.