نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی:
یوسف داوودی عصر امروز در جمع خبرنگاران با انتقاد از جایگزین کردن طرح نفلین سینیت سراب با کارخانه ذوب آلومینیوم خاطرنشان کرد: با وجود نفلین در سراب این جایگزینی در تعارض کامل با اقتصاد مقاومتی است و این در حالی است که تاکید مقام معظم رهبری بر کاهش واردات و تکیه بر تولیدات داخلی برای رسیدن به اشتغال پایدار هست. ...
تاریخ مخابره: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۲:۳۸ ب.ظ  | شماره خبر: 50615   

به گزارش صدای سراب, دکتر یوسف داوودی در جمع خبرنگاران شهرستان سراب با اشاره به سفر معاون رییس جمهور و وزرای بهداشت و صنعت به شهرستان سراب گفت: در این سفر ضمن افتتاح بیمارستان و کلینیک تخصصی سراب با اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد تومان مسائل مربوط به نفلین سینیت سراب مورد بررسی قرار گرفت.

داوودی با ارائه گزارشی از عملکرد ۱۶ ماهه خود اظهار داشت: در ۱۶ ماه اخیر کمتر کسی را در سطح مسئولین کشوری یافتم که موافق با اجرای این پروژه باشد و متاسفانه حاصل مطالعه شرکت اتوتک آلمانی در مورد نفلین سینیت سراب آن بود که این طرح غیرقابل توجیه بوده و باید جایگزین شود و برای این نتیجه ۴۰ میلیارد تومان هزینه و ۴ سال زمان از بین رفت.

نماینده سراب با اشاره به فشارهای سنگینی که برای تغییر مسیر طرح و جایگزین کردن آن با ذوب آلومینیوم صورت می‌گرفت، افزود: ما مطالعه شرکت آلمانی را قبول نکردیم و این پرسش را مطرح کردیم که چرا در کشورهای ابر قدرت جهان مانند روسیه و اخیراً در آمریکا این طرح اجرا می‌شود ولی در سراب توجیه ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان خلوص آلومینیوم در سنگ نفلین سراب را بالاتر از معادن روسیه و آمریکا عنوان کرد.

وی به گزارش‌های غلط در مورد تعطیلی کارخانه‌های نفلین سینیت در روسیه اشاره کرد و گفت: پس از مدت‌ها مکاتبه و تلاش سرانجام در یک سفر تخصصی و کاری با هیات عالی‌رتبه صنعتی ایران از نزدیک از کارخانه‌های روسی بازدید کردیم و حاصل آن مجاب شدن وزارت صنعت به صرف نظر کردن از مطالعات آلمانی‌ها بود.

داوودی با انتقاد از جایگزین کردن طرح نفلین سینیت سراب با کارخانه ذوب آلومینیوم خاطرنشان کرد: با وجود نفلین در سراب می خواستند از ۷۰۰۰ کیلومترها دور تر پودر آلومینیوم بیاورند و این در حالی است که تاکید مقام معظم رهبری بر کاهش واردات و تکیه بر تولیدات داخلی برای افزایش اشغال هست.

نماینده سراب با اشاره به بیکاری شدید در منطقه ابراز داشت: امروئز جوانان ما به علت بیکاری دست به خودکشی می زنند و ما باید تمرکز بر اشتغال و تولید و توسعه منطقه داشته باشیم.

داوودی توقف این طرح را خط قرمز مردم و مسوولان منطقه دانست و خواستار قطع دستان مافیای قدرت و صنعت در کشور شد.

وی در پایان گفت: نباید تمام تمرکزها بر نفلین سینیت متمرکز شود و مسئولین با وضعیت اسفناک حاکم بر کارخانه ها و واحدهای تولیدی سراب باید تکانی به خود بدهند.

انتهای پیام/م

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

۱ نظر ارسال شده
ناشناس گفت:

حال که معلوم شده مطالعات آلمانیها مبنای علمی نداشته و اساسا آنها فاقد اعتبار کافی در این حوزه بوده و توان فنی در این مورد را نداشتند ، چرا با عاملین صرف( هدر دادن و هبه کردن ) ۴۰ میلیارد از بیت المال مسلمین و هدر دادن ۴ سال مفید برای کار و متعاقب آن ۴ سال حقوق و مزایا و مخارج جاریه و در نهایت دادن کلی اطلاعات علمی مفت به آلمانها ، برخورد نمی شود ؟
آیا اینان که کار نابلد بوده و در کار وارد شده اند ، خائنین به دین و مملکت نیستند ؟ چرا اینها به مردم معرفی نمی شوند ؟

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.